Aktuálně

středa, 13. červen 2018 | 12:48

12. ročník Mental Power Prague Film Festival zná vítěze

Mental Power 2018, foto Veronika Pilařová TZ.JPG

12. ročník Mental Power Prague Film Festival ocenil letošní vítěze během sobotního galavečera v pražském Divadle Palace. Nejen na nominované, ale i na jejich hosty a diváky, čekal stejně jako v předchozích ročnících slavnostní ceremoniál spojený s předáváním cen, příchod po červeném koberci, doprovodný program a hlavně spousta skvělé nálady.

Celkem bylo do 12. ročníku MPPFF přihlášeno 16 filmů a zúčastnilo se ho na 700 diváků.
Cenu za nejlepší film získal Sraz po zvláštní škole z Domova pod hradem Žampach.


Letošní ročník odstartoval páteční paroplavbou Prague Boats a jejich historickým parníkem Vltava z Prahy do Davle a zpět. Na 300 pasažérů mělo možnost během plavby vidět soutěžní filmy, poslechnout si koncert skupiny Biopop a užít si den plný dobré nálady, kterým prováděl herec Radomír Švec.

Sobotní předávání se tradičně neobešlo bez skvělého moderátorského výkonu Vojty Kotka, režiséra každoročních spotů zvoucích na festival, patronky Terezy Voříškové podílející se na přípravách festivalu, porotců: Táni Fišerové, Jana Rejžka, Patrika Nachera, Milana Tesaře, Petry Ondrušové, Gabriely Zdražilové a hostů festivalu: Marka Taclíka, Petra Zelenky a Lenny, kteří společně s porotci předávali ceny za nejlepší filmy. Speciálním hostem galavečera byl zpěvák a herec Vladimír Hron.
Tereze Voříškové, Vojtovi Kotkovi a několika soutěžícím – tedy členům speciální tanečně – hudební formace Mental Power Crew - se podařilo doslova roztančit celý sál a zážitkově pro všechny přítomné demonstrovat hlavní myšlenku letošního ročníku Zažij a pochopíš.

Hlavním partnerem festivalu se stala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR.
Mediálním partnerem je Česká televize a Rádio 1.

Je úplně jedno, jak jsi k tomu přišel.
Důležitý je, co ty na to.
Všichni hrajem stejnej zápas.
Všichni jsme na stejný lodi.
Mental Power Prague Film Festival 8. a 9. 6. 2018
Zažij a pochopíš!
www.mentalpower.cz

Letošní spoty:
https://www.youtube.com/watch?v=Ue7LqwztAaA
https://www.youtube.com/watch?v=a6yn0hGDFcQ
https://www.youtube.com/watch?v=8h2NWMlNySc
https://www.youtube.com/watch?v=dJ9aisDv0sA

POSLÁNÍ FESTIVALU

Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Festival maže hranice, které by jinak stály handicapovaným v cestě do světa aktivní umělecké činnosti. Vymezuje zcela ojedinělý nový prostor pro vlastní vyjádření. Přivádí postižené (ne)herce před filmovou kameru, na stříbrné plátno a odtud na červený koberec. Slavnostní chvíle poté vrcholí nominacemi, předáním cen za promítané filmy a autogramiádou. Festival tím dosahuje společenské integrace postižených a to způsobem, který nemá ve světě obdoby. 


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

zpět