Aktuálně

pondělí, 27. květen 2019 | 19:32

2 hokejová mužstva, 2 kultury, 1 hra = nová sportovní komedie Letní hokej

Letní hokej foto Šimon Dvořáček ©Cinema ArsenalTZ.JPG

Nový film Letní hokej je dokumentární komedie Tomáše Bojara a Rozálie Kohoutové, která vstoupí do kin 18. července. Za sebou má již úspěšnou účast na MFF Visions du reel 2019 ve švýcarském Nyonu.
V jedné z hlavních rolí, samozřejmě kromě juniorských hokejistů z Náchodu a Salé, se představí bývalý vynikající hokejový útočník se zkušenostmi z NHL, člen národního týmu, oblíbený hokejový komentátor a šéftrenér východočeského mládežnického hokeje Martin Hosták.
Ten bude speciálním hostem novinářské projekce spojené s diskuzí, která se bude konat 11. června od 13:00 v Kině PilotůDonská 168/19, Praha 10. Registrujte se, prosím, na johana@turner.cz

Film Letní hokej je živým dialogem dvou rozdílných kultur, plný různých malých překvapení a osvobozujícího humoru. Naučili se Češi v Maroku smlouvat? Potvrdili tu pověst hokejové velmoci? Sehnali Maročané v Čechách maso halal? Pochopili tu, co je to ofsajd? 75 minut přinášejících osvěžující a naprosto ojedinělý vhled do života hokejových teenagerů, které byste si neměli nechat ujít.
Na teaser se můžete podívat zde: https://youtu.be/ZpwkdJyYpK0 

Jedeme, Náchod, jedeme!
Vše začalo společným letním soustředěním mladých marockých a českých hokejistů v marockém Rabatu, což je opravdu netypická hokejová destinace. Vedoucím výpravy českých hokejových juniorů byl Martin Hosták.

Hokejové juniory ve věku mezi dvanácti a čtrnácti lety v marockém Rabatu čekalo pravděpodobně nejzajímavější soustředění jejich dosavadní kariéry. Čeští hokejisté byli ubytování v marockých rodinách a dost možná někteří z nich zažili tak trochu kulturní šok. 

Alláh, vlast a král
Pak se situace obrátila: marocká hokejová výprava se vydala do mrazivého východočeského Náchoda a zažila šok nejen kulturní ale i teplotní. Tahle africko-evropská hokejová výměna samozřejmě vytvořila živnou půdou pro mnoho neopakovatelně živých, úsměvných situací, v nichž byl hokej nejen základní hybnou silou.


Scénář a režie: Rozálie Kohoutová, Tomáš Bojar
Střih: Šimon Hájek
Kamera: Šimon Dvořáček
Druhá kamera: Rozálie Kohoutová, Tomáš Kotas
Zvuk: Adam Levý
Dramaturgie: Jan Gogola ml.
Dramaturgie ČT: Ivana Pauerová
Výkonná produkce: Martina Knoblochová
Vedoucí produkce ČT: Barbora Bernardová
Producent: Tomáš Bojar — Cinema Arsenal
Kreativní producentka ČT: Alena Müllerová 
Stopáž: 75 min (24fps) / 72 min (25fps)
Jazyky: angličtina, arabština, čeština
Titulky: angličtina, čeština
Distribuční formát: DCP

Vytvořeno s podporou Státního fondu kinematografie a Hauch Gallery

pro PILOT FILM,  www.pilot-film.cz

zpět