Aktuálně

pondělí, 10. září 2018 | 16:28

2. ročník Festivalu izraelského filmů KOLNOA, 10. – 14. října, nejen v Kině Pilotů

Kolnoa2018vizuál.jpg

2. ročník Festivalu izraelského filmu KOLNOA, který se bude konat od 10. do 14. října 2018 v kinech Pilotů, Lucerna a Kině 35, přinese celkem 20 filmů ve více než 47 projekcích a pestrý doprovodný program. 

Přehlídku současné izraelské kinematografie zahájí filmy Virgins režisérky Keren Ben Rafael a Geularežiséra Josefa Madmonyho, který se představil letos na MFF Karlovy Vary a herec Moše Folkenflik si rovnou odnesl ocenění za nejlepší mužskou roli.
V české premiéře se představí hned pět hraných filmů, z nichž byl film Aja nominován v roce 2015 na Oscara.
Nevšední historicko-sociální náhled přinese dokument Dimona Twist. Režisérka Michal Aviad ukazuje příběhy sedmi žen, které se v 50. a 60. letech přistěhovaly do Izraele z Polska a Severní Afriky a byly poslány rovnou do nově vznikajícího města uprostřed pouště.
Ne příliš známou, ale významnou kapitolou z moderní historie Židů se zabývá i druhý historický dokument Vzpomínky na Bagdád režisérky Fiony Murphy.
Pro velký úspěch uvede festival reprízu filmu Ben Gurion, epilog, který osobně představí producentka a střihačka tohoto zrestaurovaného snímku, Yael Perlov.

U příležitosti letošního 70. výročí založení Státu Izrael nabídne festival také vybrané filmy z izraelské filmové historie.
O proslulosti izraelského seriálu bude vypovídat speciální seriálový maraton, jenž uvede kultovní seriál Práce pro Araby palestinsko-izraelského scénáristy a spisovatele Sajjida Kašua (česky vyšly například knihy Tančící Arabové nebo Druhá osoba singuláru).

Do programu je zařazen také dokument Tomera Heymanna Mr. Gaga, popisující život uměleckého šéfa souboru Batsheva Dance Company a legendy tanečního světa – Ohada Naharina.
Techniku tvůrce taneční metody Gaga si budou návštěvníci moci vyzkoušet v rámci doprovodného programu.
Ten doplní i kulinářské zážitky. Po celou dobu konání 2. ročníku festivalu KOLNOA budou připraveny ochutnávky tradičních izraelských jídel v prostorách restaurace Etnosvět a na tržišti Manifesto Market. 

Vstupenky na festival v předprodeji v průběhu týdne od 10. 9. 2018, veškeré informace k předprodeji naleznete na www.kolnoa.cz
Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými a anglickými titulky. Seriál Práce pro Araby je v původním znění s anglickými titulky.


Festival probíhá za laskavé finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a dalších dárců. Festivalu poskytlo záštitu Velvyslanectví Státu Izrael v České republice. Všem dárcům a podporovatelům velmi děkujeme.

fotografie ke stažení: http://kolnoa.cz/KOLNOA-2018-fotky.zip
program ke stažení:  http://kolnoa.cz/KOLNOA2018-program-A3.pdf
organizátor festivalu: KOLNOA CZ z.s., IČ06149103, Brabcova 1159/2, 147 00 Praha 4

více informací na:
www.kolnoa.cz
www.facebook.com/kolnoacz/

Kontakt pro média:
KOLNOA CZ z.s.

Tereza Regnerová
programová ředitelka 
tereza.regnerova@gmail.com


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro KINO PILOTŮ

zpět