Aktuálně

středa, 12. srpen 2020 | 15:50

Amerikánka, holka z děcáku, se stala filmovou hvězdou sobotní noci

Amerikánka Foto Tomki Němec.jpg

sobotu 8. srpna se od 20:00 hodin promítal ve vybraných kinech další „Film Naživo" Viktora Tauše
Tentokrát to byla Amerikánka v hlavní roli s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou za živého doprovodu kapely Blue Shadows Petra Ostrouchova

Amerikánku, živě přenášenou na plátna kin napříč Českou republikou, vidělo ve stejný okamžik 1 852 diváků. Amerikánka se tak stala nejnavštívenějším filmem sobotního večera!

Příběh o dívce překonávající na své cestě dětský domov, pěstounskou péčí i pasťák byl pro Film Naživo inscenovaný v opuštěném dětském sanatoriu.
Funkcionalistická budova zde představovala památník dětí, které během doby socialismu prošly ústavní péčí a současně připomínku 8 000 dětí, které v dětských domovech vyrůstají dnes. 

„Film Naživo se zrodil v čase, kdy nás rétorika prezentace pandemie přesvědčovala o tom, že jsme jeden druhému potenciálním vrahem. Blízcí si byli odcizováni a izolováni jeden od druhého. Z ambice zpřístupnit široké veřejnosti sdílený prožitek živé kultury se zrodila svébytná kinematografická forma živého umění. Jsem vděčný a šťastný za to, že dnes ji (spolu)prožíváme v takovém množství,” říká Viktor Tauš, autor projektu Film Naživo a také producent a režisér Amerikánky.

A jaké to bylo v kinech?
Amerikánka byla v sobotu večer také uvedena jako součást programu Letní Filmové Školy.Ředitelka festivalu, paní Iva Hejlíčková projekci uvedla slovy: „Vítám Vás na nejpodivnější projekci v dějinách Letní Filmové Školy. Uvádím zde film, který nejen, že jsem neviděla, ale ještě ani nebyl natočen."
Diváci v kinech sdílí zážitek spolu s dětmi z dětských domovů, kteří jsou pod patronátem organizace Dobré víly, jedinými diváky Filmu Naživo přímo v místě natáčení. V případě Amerikánky to byly dospělé „děti", které již dětský domov opustily, a podařilo se jim začlenit se do společnosti. Ty jsou inspirací pro ostatní, na něž tento velký krok do neznáma normálního života teprve čeká. Byl mezi nimi například Radek Laci, dnes slavný trenér, Patrik Buday, vede centrum zájmových kurzů pro širokou veřejnost i děti z dětských domovů či sociálně slabších rodin, a mnoho dalších.

 

Film Naživo už můžete zažít ve vašich kinech pouze dvakrát!
29. srpna      20:00  VOSTO5: Pérák – Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!

                       Přenášené z dvorany odkazující k temným časům Protektorátu. 
12. září         20:00  Divadlo Na zábradlí: Tajný agent z katakomb brněnského vodojemu

Teaser Amerikánka original - https://bit.ly/2ACIX3p
Trailer Amerikánka: Film Naživo - https://vimeo.com/442705590
Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Vizuály jednotlivých představení v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/FILM%20NAZIVO/

V případě užití fotografie uvádějte: Foto © Tomki Němec / 400ASA 
Podklady k projektu Filmy Naživo najdete i na novinářském FTP CinemArtu:
ftp přístup: ftp://ftp.cinemart.cz
nebo přístup přes webový portál: http://webftp.cinemart.cz 

uživatelské jméno: press, heslo: Journalist1
Průběžně aktualizovaný přehled kin, kde bude možné představení navštívit, najdete na odkazech u jednotlivých filmů www.filmnazivo.cz.

PR a kontakty pro média: 
Johana Turner: johana@turner.cz
Petr Slavík: petr.slavik@cinemart.cz


TURNER PR 
www.turner.cz

zpět