Aktuálně

úterý,  5. květen 2020 | 14:06

Amerikánka: V poušti, v hlavní roli: Tereza Ramba a Eliška Křenková – pouze tento čtvrtek od 19:30 na www.amerikanka.cz

Amerikánka, V kleci, ©HEAVEN´S GATE, foto © Tomki Němec  400ASA (11).jpg

Amerikánka: V poušti, v hlavní roli: Tereza Ramba a Eliška Křenková – pouze tento čtvrtek od 19:30 na www.amerikanka.cz

 Už třetí představení Amerikánky ze série Hrajeme pro medici odehrají Tereza Ramba, Eliška Křenková, Klára Melíšková a David Novotný už tento čtvrtek 7. května od 19:30.
Inscenace nese podtitul V poušti a její nová scénografie se od dnešního dne buduje v pískovně.

Prostřednictvím webových stránek www.amerikanka.cz lze sledovat konkrétní představení přímo a pouze v reálném čase (vstupenku nutné pořídit nejdéle do 18:30 dne premiéry).  

 „Amerikánku vyprávíme v souladu s životní realitou. Každou krizi proto vnímáme jako šanci pro do této doby netušený život. Amerikánku teď můžeme hrát v místech, kde bychom ji za normálních okolností hrát nemohli, resp. by nás to nenapadlo ji tam hrát. Vznikají tak obrazy, v nichž Amerikánka získává nové rozměry ve svém vlastním příběhu a současně vytváří fascinující obrazy živého umění v čase nouzového stavu. Po koncertu Amerikánky v 02  areně, Amerikánce ve čtvercích Instagramu a Amerikánce: V kleci (pro hyeny) zasadíme tento čtvrtek 7. května inscenaci do nekonečné vyprahlé krajiny. Jeviště, představující vnitřní svět Emy, zde vzdor světu kolem vyzařuje naději. Naději, která bude s postupujícím západem slunce během představení stále jasnější. Diváci mohou živý přenos opět sledovat skrze kameru Martina Douby, v jediném živoucím záběru, a vstoupit tak do intimního prostoru herců, kam se v divadle nedostanou," vysvětluje Viktor Tauš, režisér a producent.

Program na každý čtvrtek
Celý projekt speciálních představení naplánovaných na každý čtvrtek bude pokračovat dalšími inscenacemi Amerikánky ve výjimečných prostorech, ale i představeními a hudební koncerty umělců, kteří zahrají ve stejně a vždy jinak neopakovatelných podmínkách jako Amerikánka.

 7. 5. 2020, 19:30, pískovna     Amerikánka: V poušti
Nekonečná vyprahlá krajina. Jeviště představující vnitřní svět Emy vyzařuje její vzdor světu kolem. A také naději, která bude s postupujícím západem slunce během představení stále jasnější. Hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková, Klára Melíšková, David Novotný a Petr Ostrouchov. 

14. 5. 2020, 19:30, představení pro Amerikánku     Losers Cirque Company: Vzduchem 
Tanečně-akrobatické představení na motivy knihy Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek. Představení vzniklo na základě kostry příběhu o rackovi, který se naučil se létat tak, jak to dosud žádný racek nedovedl. Svou odvahou a vášní pro let inspiroval další racky v hejnu. Další informace o představení Vzduchem naleznete zde https://bit.ly/2XGRfAu

21. 5. 2020, 19:30, letiště     Amerikánka: Na vzletové ranveji
Hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková a Petr Ostrouchov. 

Amerikánka: Hrajeme pro Medici je koncipována jako obraz živého umění v čase nouzového stavu. Představení je proto možné vidět pouze živě, ve chvíli kdy se děje. 
V archivu dostupné pouze:
Amerikánka: Koncert – záznam koncertu písní z divadelního představení Amerikánka a z jiných projektů Viktora Tauše (Modré stíny, Vodník, Zrádci) z pražské O2 areny (23. 4. 2020). Autor většiny písní: Petr Ostrouchov, obsazení: Eliška Křenková, Tereza Ramba, Petr Ostrouchov, James Harries, Mirek Kemel, Pavla Beretová, Anna Fialová, Eva Josefíková, Marika Procházková, Tereza Vilišová, Anežka Novotná a Josef Štěpánek. 

Jak na to
Veškeré informace a program je dostupný na www.amerikanka.cz.

Při koupi virtuální vstupenky do čtvrtečních 18:30 lze sledovat představení v reálném čase.

Amerikánka
Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá  na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o naději, vydělenosti a touze žít.

Hra v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou měla premiéru 13. 9. 2018.

Podrobnější informace a rozhovory s hlavními protagonisty naleznete v přiloženém press kitu. Fotky v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/

Proč nyní podporuje Amerikánka Viktora Tauše spolek Medici na ulici?
„Na ulici jsem žil dva roky a Amerikánka je inspirována osudem dívky, kterou jsem tam potkal. S cynismem jsem se tehdy smál představě, že žádné dno neexistuje… Dnes v představě neexistujícího dna vidím dobrou zprávu: člověk na tom není nikdy tak zle, aby neměl vidět ty, kteří jsou na tom hůř. Spolek Medici na ulici tvoří studenti medicíny, kteří se bez nároku na honorář i v těchto dnech starají o lidi bez domova. Vedle faktické pomoci komunitě, která je ve větším ohrožení než my ostatní, nám skrze svoji ryzost umožňují za špínou a ránami, jenž ošetřují, vidět lidské bytosti s konkrétními osudy."

Odkazy a doplňující informace
Číslo transparentního účtu Amerikánky: 123 - 1600980297/0100
Amerikánka – www.amerikanka.cz
Amerikánka facebook - www.facebook.com/amerikankadivadlo
Amerikánka instagram - www.instagram.com/amerikanka_divadlo
Medici na ulici - www.facebook.com/Medicinaulici
Losers Cirque Company – www.loserscirque.cz
Fotky Amerikánka v tiskovém rozlišení naleznete zde:http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/

Všechny verze Amerikánky:
Režisér a producent: Viktor Tauš, Kamera: Martin Douba, Výtvarnice: Michaela Horáčková Hořejší, Hudba: Petr Ostrouchov, Zvuk: Rudolf Smetana, Producentka/výkonná producentka: Bára Kamarytová, PR a tiskový servis: Johana Turner

zpět