Aktuálně

úterý,  1. říjen 2019 | 9:55

Amerikánka vol. 3! V listopadu na Jatkách78. Předprodej vstupenek právě začal.

Amerikánka, limited edition vol 2, ©HEAVEN´S GATE, foto Bet Orten (105_t....jpg

Naše inscenace se proměňuje tak, jak život vyžaduje.“  Viktor Tauš

Před více než rokem měla premiéru Amerikánka v holešovických Jatkách78.
Syrová, jedinečná, ohromující. Tereza Voříšková a Eliška Křenková jako jedna Ema Černá, v jednoduchých kostýmech na scéně, kterou zaplňoval obrovský monument, za emotivního hudebního doprovodu Petra Ostrouchova.

Chameleonská proměna. Amerikánka vol. 3. 
Jak a proč vysvětluje producent a režisér v jednom Viktor Tauš: „Těhotenství Terezky bylo impulsem ke vzniku letní limited edition“, kterou mohli vidět diváci pouze a jenom v červnu na Jatkách a v červenci během MFF v Karlových Varech. Deset představení, které už nikdy nezopakujeme. Stejně tak tomu bude i v případě listopadových repríz, ve kterých budou mít diváci možnost vidět Amerikánku ještě jednou jinak. Amerikánce VOL. 3 zůstává živý hudební doprovod jedinečného Petra Ostrouchova, ale spolu s Eliškou Křenkovou na jevišti budou i další herci: David Novotný, Anežka Novotná, Anna Fialová, Marika Procházková, Pavla Beretová, Klára Melíšková, Eva Elsnerová, Tereza Vilišová, Přemysl Bureš a Stanislav Majer. Dokonce možná přijde i Terezka Ramba... Amerikánka patří Tereze a Elišce. Přizpůsobuje se však jejich životní situaci. Na jaře 2020 se vrátíme k původní podobě inscenace. Záměrně říkám my, protože Amerikánku se mnou bude spolurežírovat David Novotný, s nímž jsme si založili režijní duo ViDa,“ popisuje Viktor Tauš.

Vyberte si své obsazení Amerikánky! Předprodej odstartoval.
Listopadový blok v režii ViDa a za hudebního doprovodu Petra Ostrouchova začíná 13. 11. 2019. Během 6 repríz se představí každý večer ojedinělý a vždy trochu pozměněný herecký ansámbl vždy s Eliškou Křenkovovou. V různých alternacích se objeví, David Novotný, Anežka Novotná, Anna Fialová, Marika Procházková, Pavla Beretová, Klára Melíšková, Eva Elsnerová, Tereza Vilišová, Přemysl Bureš, Stanislav Majer a snad i Tereza Ramba.

Vstupenky zakoupíte zde: http://bit.ly/2kRnGLr

Amerikánka ve filmu
Natáčení filmu Amerikánka by mělo začít na podzim příštího roku. Tedy dva roky od divadelní premiéry. Scénář už je připravený, pracuje se na vizualizaci. Celý projekt je třeba dofinancovat. 

Amerikánka pomohla                                                                                                                                
Díky úžasným divákům, jež si pořídili vstupenky označené VIP, se podařilo během představení Amerikánka v první polovině tohoto roku vybrat celkem 151 250,- Kč pro Dětský domov v Dubé – Deštné.

Amerikánka originál                     
Drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství mělo premiéru 13. září 2018. Na jaře roku 2019 získalo nominaci na Cenu Marka Ravenhilla.

Viktor Tauš: Amerikánka, Jatka78
Předpremiéry proběhly 11. září a 12. září 2018, slavnostní premiéra 13. září 2018.

Tvůrci a obsazení
režisér a producent        Viktor Tauš
hrají                                   Tereza Ramba a Eliška Křenková
autoři hry                          David Jařab a Evita Naušová
scénograf                          Jan Kadlec
kostýmní výtvarnice       Michaela Horáčková – Hořejší
hudba/živá hudba          Petr Ostrouchov
producentka                     Bára Kamarytová

https://www.facebook.com/amerikankadivadlo/
https://www.instagram.com/amerikanka_divadlo/

zpět