Aktuálně

pondělí, 13. listopad 2017 | 14:55

ANNA SACHER A JEJÍ HOTEL. Příběh o zrodu legendy.

Anna Sacher a její hotel_TZ.JPG

„Všichni, kteří milují Vídeň, si tuto knihu musí přečíst.“ Thüringer Allgemeine
Nádherná kniha, která čtenáře přenese do vzrušujícího období na přelomu 20. století.“ WO zum Sonntag

Historický román Moniky Czernin, spisovatelky, novinářky a filmařky v jedné osobě, ANNA SACHER A JEJÍ HOTEL je víc než zdařilým příběhem o zrodu legendy.
Autorka vychází ze skutečných historických událostí.  Kniha je naprosto nezbytnou záležitostí pro všechny milovníky Vídně. Z originálu Anna Sacher und ihr Hotel: Im Wien der Jahrhundertwende přeložila Kristina Váňová. 
ANNA SACHER A JEJÍ HOTEL
Monika Czernin vypráví příběh jednoho mimořádného života a zároveň barvitě líčí významnou epochu evropských kulturních dějin.

Příběh o světoznámé majitelce hotelu Anně Sacherové, v jejímž životě se odráží sláva a pád nejslavnější vídeňské epochy. Jedinou dědičku a legendární šéfovou Hotelu Sacher z doby na přelomu století proslavili jednak její významní hosté a jednak vytříbený smysl pro vídeňský společenský život. Dokázala vytvořit místo, na kterém se odehrávaly pohnuté dějinné události, kde měly věci svůj průsečík: dvůr, šlechta, peníze, průmysl, moc. Setkávali se tu secesní umělci, hudebníci a spisovatelé, nejvyšší světová elita slavné doby. 

Monika Czernin se narodila roku 1965 v Klagenfurtu v jižním Rakousku. Vystudovala žurnalistiku, filozofii a pedagogiku ve Vídni a už jako studentka spolupracovala s rakouskou filiálkou rádia Rundfunk. Později pracovala pro několik divizí televize ORF, krom jiných i pro pobočku v Berlíně. Poté přešla do rakouského deníku Die Presse, kde měla jako kulturní redaktorka na starosti týdenní rubriku o výtvarném umění ‚Atelier‘. Kromě knihy ANNA SACHER A JEJÍ HOTEL napsala i román Žila jsem příliš krátce a další. Od roku 1996 bydlí u Starnberského jezera nedaleko Mnichova, kde působí jako redaktorka a filmařka na volné noze.

Listopadové obálky v tiskové kvalitě stahujte, prosím, zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/11_listopad/

Listopadové knižní novinky nakladatelství MOBA:
HUSITSKÁ EPOPEJ VI. – Za časů Jiřího z Poděbrad, Vlastimil Vondruška, historický román

ANNA SACHER A JEJÍ HOTEL, Monika Czernin, světový bestseller
PŘÍLIŠ MNOHO NEVĚST, Helena Hardenová, edice Původní česká detektivka
KRÁLOVSTVÍ MEČE, František Niedl, historický román
MRTVÍ SE MSTÍ, Jan Bauer, historická krimi
MALOVANÁ PÝCHA, Jarmila Pospíšilová, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 


zpět