Aktuálně

pondělí, 23. říjen 2017 | 9:18

Anthony Doerr, O DÍVCE GRACE. Vychází 27. října.

O divce Grace_tz.jpg

Prostě si knihu kupte, vezměte si volno, vypněte telefon a sami se přesvědčte o tom, jak skvělá dokáže současná literatura být.“               The Guardian
„Slibuji, že tenhle román vám vyrazí dech. Nevzpomínám si, jestli mě někdy nějaká kniha tak uchvátila.“          London Evening Standard
„Výjimečný literární úspěch – téměř dokonalý román.“     The Independent

Již čtvrtou knihu v čeština vydává nakladatelství MOBA americkému spisovateli Anthonymu Doerrovi. Tentokrát jde O dívku Grace. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé.
Anthony Doerr je mimořádný autor, kterého proslavil po celém světě román JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME, za nějž získal před dvěma lety Pulitzerovu cenu. Jeho knihy jsou vždy centrem pozornosti nejen odborníků, ale i čtenářů po celém světě. Každá jeho kniha se stává obrovskou literární událostí a tak tomu je i v případě titulu O DÍVCE GRACEkterou do češtiny z originálu About Grace přeložila Jana Jašová.
Dojemně podmanivý román o lidské slabosti, síle přírody a spásné moci lásky O DÍVCE GRACE Anthonyho Doerra vydává nakladatelství MOBA 27. října.

David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou ‒ muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil. 
Tak začíná hrdinovo mnohaleté putování napříč Amerikou, dlouhá cesta plná zvratů, nečekaných setkání i sebepoznání, na jejímž konci se snad konečně dočká odpovědi na otázku, jaký osud potkal jeho dceru…
Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil. 

Medailonek autora
Anthony Doerr (*1973)

Jeden z neúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti se narodil a vyrostl v Clevelandu v Ohiu. Po studiích historie začal publikovat v časopisech. Krátce žil a pracoval v Africe a na Novém Zélandu.
Je autorem dvou knih povídek Sběratel mušlí a Zeď vzpomínek, autobiografické knihy Four Seasons in Rome, a především románů O dívce Grace a Jsou světla, která nevidíme. Poslední jmenovaná kniha, na níž pracoval deset let a za kterou získal mimo jiné Pulitzerovu cenu za rok 2015, se stala v řadě zemí bestellerem a v žebříčku nejprodávanějších knih deníku The New York Times se udržela více než rok.
Řadu prestižních cen získal Doerr také za své povídky, které jsou pro své stylistické mistrovství a jedinečné umění zkratky mnohými kritiky považovány za vrchol jeho tvorby. V roce 2007 ho literární magazín Granta zařadil mezi jednadvacet nejlepších amerických spisovatelů.

Obálky říjnových titulů nakladatelství MOBA si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/10_rijen/

Říjnové knižní novinky nakladatelství MOBA:
MOKRÁ RYBAVolker Kutschersvětový krimi bestseller

O DÍVCE GRACE, Anthony Doerr, světový bestseller
PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ, Vlastimil Vondruška, kompletní vydání v limitované edici
IKARUSDeon Meyer, světový krimi bestseller
PAPÍROVÁ LABUŤLeylah Attar, světový bestseller
PŘÍPAD PODEZŘELÉHO ARCIBISKUPA, Stanislav Češka, historická krimi
ZLOMYSLNÝ OSUD, David Nedoma, historická krimi
IDEÁLNÍ MANŽEL Z NEBE NESPADNE, Alena Jakoubková, román
ŽIVOT MŮŽE BÝT TAK SNADNÝ, Ingo Froböse, Peter Grossmann, rádce
KRÁLOVSTVÍ VĚČNÉHO TICHA, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

 

zpět