Aktuálně

středa, 18. červenec 2018 | 11:05

Australský western Sweet Country - 6 vítězství a 10 nominací z prestižních filmových festivalů – v kinech od 2. srpna

Sweet Country CZ plakat TZ.JPG

Australský film s hvězdným obsazením Sweet Country vstoupí do českých kin už za 14 dní – 2. srpna 2018. Světovou premiéru si odbyl v loňském roce na MFF v Benátkách, českou na letošním MFF v Karlových Varech, zatím se mu podařilo získat  6 vítězství a 10 nominací z prestižních filmových festivalů.
Do hlavních rolí obsadil režisér Warwick Thornton mezinárodně uznávané herce: Sama Neilla (Thor: Ragnarok, seriál Tudorovci, Navždy spolu, atd.) a Bryana Browna (Austrálie, Světlo mezi oceány, Gorily v mlze, atd.), ale také domorodé herce, z nichž většina pochází z kmene Arrente.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=twPfoeyEv3U , fotky a plakát v tiskové kvalitě zde: http://kestazeni.turner.cz/Pilot%20Film/Sweet%20Country/  

Sweet Country je strhující western, odehrávající se v poušti nádherného MacDonnellova pohoří v oblasti Alice Spings ve střední Austrálii.
Režisér Warwick Thornton o Sweet Country říká: „Je v něm vše, co k žánru patří - hranice, konfiskace půdy, podřízení a porobení obyvatel i monumentální záběry krajiny. Je inspirován skutečnými událostmi. Na začátku mi ho popsal scenárista David Tranter, který ho znal z dědečkova vyprávění. Reálný příběh domorodého muže jménem Wilaberta Jack, který byl ve 20. letech minulého století zatčen a souzen za vraždu bělocha v australském vnitrozemí. Nakonec ho uznali nevinným z důvodu sebeobrany. V politickém klimatu té doby však nebyl rozsudek bílou veřejností přijat a Wilaberta Jack se nakonec stal obětí lynčování.“

Anotace:
Dramatický western odehrávající se v severní Austrálii ve dvacátých letech minulého století.
Když domorodý chovatel dobytka Sam v sebeobraně zabije bělošského majitele stanice Harryho, musí vše opustit a utéct  i se svou těhotnou manželkou. Vydávají se nádhernou ale drsnou krajinou do vnitrozemí. Seržant Fletcher (Bryan Brown) s pomocí domorodého stopaře Archieho (Gibson John) a místních vlastníků půdy, mezi nimiž je i  Fred (Sam Neill), vede skupinu pronásledovatelů. Je posedlý dopadením Sama a snahou předat ho za vraždu k soudu. Sam se však v buši vyzná lépe než kdo jiný.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro PILOT FILM,  www.pilot-film.cz

zpět