Aktuálně

úterý,  7. listopad 2017 | 17:53

Cenami ověnčený rodinný animovaný film MŮJ ŽIVOT CUKETKY vstoupí do kin 7. prosince

Muj zivot cuketky PILOT FILM (2).jpg

Recept na naprosto delikátní švýcarsko-francouzsko rodinný filmový zážitek, který získal Césara 2017 za nejlepší film i scénář nebo nominaci na Oscara 2017 za nejlepší animovaný celovečerní film roku 2016 
(a spoustu dalších prestižních cen a nominací): 
1 kniha Gillese Parise, Autobiography of a Courgette
60 kulis
54 loutek – každá ve 3 různých kostýmech
8 měsíců = 70 minut filmu v 15 filmových prostředích
1 animátor = 3 vteřiny za 1 den
dalších 8 měsíců = zvuková stopa a složení záběrů na zeleném pozadí (popředí, pozadí, nebe, oblaků a další počítačem vytvořené scenérie)
-------------------------------------------------------------
celkem 2 roky a 50 “řemeslníků” = MŮJ ŽIVOT CUKETKY 

Cuketka není žádný padavka, ale malý čiperný chlapec. Když přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si prošli peklem, i když to jsou malé bezbranné děti. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let a máte partu kamarádů, je snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný? Tento animovaný film určený široké veřejnosti vznikl na základě románu. Od většinové produkce věnované mladému publiku se odlišuje svou originální estetickou stránkou (hlavními postavami jsou figurky s velkýma kulatýma očima), ale především svým tónem, který umožňuje zabývat se vážnými otázkami s velkou ohleduplností.
Cuketka bude k českým divákům promlouvat hlasem Mikuláše Převrátila, dobráckému policistovi Raymondovi propůjčil hlas Igor Bareš. 

Slavnostní premiéra se uskuteční 2. prosince v Kině Pilotů 15:30.
Spolu s filmem MŮJ ŽIVOT CUKETKY bude mít premiéru i krátký vánoční animovaný český film Petra Vodičky VÁNOČNÍ SVATBA SNĚHULÁKA KARLA. Trailer ZDE.

O hlavním hrdinovi Cuketkovi
Vlastním jménem Ikar, ale všichni mu říkají Cuketko. Přezdívku mu dala maminka a on na ní velice lpí. Jako sirotek se učí, co znamená přátelství v sirotčinci ve Fontaines, kde je obklopen dětmi stejnými jako on a stejně jedinečnými jako on. Díky dobráckému policistovi Raymondovi, který ho vezme pod ochranná křídla, se naučí věřit dospělým a objeví i lásku.

Režisér Claude Barras o filmu MŮJ ŽIVOT CUKETKY říká„ Je nezbytné mít přátele, na které je spoleh, zamilovat se, a být dokonce i šťastný…. Já se zamiloval do knížky Gillese Parise, Autobiography of a Courgette, něžného a poetického příběhu o dospívání. Jeho vyprávění a nálada příběhu mne přenesly zpět do mého vlastního dětství MŮJ ŽIVOT CUKETKY je ale především poctou zanedbávaným a týraným dětem, které dělají, co mohou, aby přežily a dokázaly se svými ranami dál žít. Náš hrdina Cuketka prožil těžké časy a po ztrátě maminky je přesvědčen, že na světě zůstal úplně sám. Vůbec nepočítal s lidmi, které mu přinese nový život v sirotčinci: mít partu přátel, na které je spoleh, zamilovat se a proč nebýt dokonce jednou šťastný? Pořád se má v životě co učit. To je sdělení, zároveň jednoduché i hluboké, které jsem pokládal za zcela zásadní našim dětem předat. A přání sdílet toto poselství mne provádělo celou mojí prací na filmu.“

Ceny:
César 2017, Francie – nejlepší film a nejlepší scénář

Evropské filmové ceny 2016, Berlín, Německo – nejlepší celovečerní animovaný film
Annecy IAF 2016, Francie – nejlepší film, Cena diváků
Lumiere Awards 2017, Francie – nejlepší film a scénář
Melbourne IFF, 2016, AUSTRÁLIE – nejoblíbenější celovečerní film
Portland IFF, 2017, USA – nejlepší animovaný film
San Sebastian, 2016, Španělsko – Cena diváků
Varšava, 2016, Polsko – Cena diváků
Wisconsin IFF, 2017, USA – Cena diváků
Zurich IFF, 2016 – Cena dětské poroty
Švýcarská filmová cena2017 - nejlepší film

Nominace:
OSCAR 2017, USA – nejlepší animovaný celovečerní film roku 2016
Zlaté Glóby 2017, USA – nejlepší animovaný film
Cannes Film Festival 2016, Francie – Golden Camera


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro PILOT FILM

zpět