Aktuálně

středa,  5. březen 2014 | 17:59

Chlad z Islandu přichází ve stejnojmenné knize Arnaldura Indridasona, jednoho z nejlepších krimi autorů současnosti. Právě vychází u nakladatelství MOBA.

Chlad z Islandu přichází ve stejnojmenné knize Arnaldura Indridasona, jednoho z nejlepších krimi autorů současnosti. Právě vychází u nakladatelství MOBA.

 

Arnaldurovi Indridasonovi, ikoně současné světové krimi, vychází u nakladatelství MOBA další kniha s názvem Chlad. Z originálu Furdustrandir ji přeložil František Ryčl. Každá nová kniha Arnadlura Indridasona je jeho příznivci netrpělivě očekávána po celém světě. Autor se řadí k takové elitě, jako jsou Henning Mankell, Hakan Nesser, Jo Nesbø, Johan Theorin či Thomas Enger a zaujímá přední místo na žebříčcích bestsellerů  nejen ve Skandinávii, v Anglii, Francii, USA, Německu i jinde v Evropě. Jeho romány byly přeloženy do 20 jazyků. Podle internetového serveru Krimi Couch patří tento autor mezi pět nejoblíbenějších světových autorů krimi románů všech dob. Prestižní deník The Guardian řadí Arnaldura Indridasona na první místo mezi TOP 10 evropských autorů detektivních románů současnosti.

V roce 2006 byl jeho román Severní blata zfilmován a ihned se stal nejúspěšnějším islandským filmem v historii. V roce 2007 získal tento film hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

O čem bude jeho aktuální kniha Chlad?

Poslední kroky mladé ženy vedly do hor, kde ji zastihla běsnící bouře. Zmizela beze stopy. A její tělo se nikdy nenašlo. Skutečně ji pohltila sněhová vánice? Zbývá posledních pár svědků, kteří si na událost ještě pamatují. Proč se ale ve svých vzpomínkách nechtějí k neštěstí vracet? Komisař Erlendur postupně odhaluje děsivou pravdu, která má i pro něj neblahé důsledky…

 

Rozhovor, který poskytl britskému The Telegraph u příležitosti vydání jeho knihy Chlad (Strange Shores)v Anglii naleznete v příloze.

 

Ohlasy z mezinárodního tisku ke knize Chlad Arnaldura Indridasona

 

„Jeden z nejlepších krimi autorů své generace.“  - Sunday Times

„Arnaldur Indridason je jedním z velikánů moderní detektivky. Tragický a přesvědčivý.“-Sunday Times,  Joan Smith

„Indridason je snad nejlepší dosud žijící krimi autor… Suverénní jako nikdy předtím.“  - Sydney Sun Herald

 

„Zásadní Scandi-fiction.“ - Sunday Express

 „Mezinárodní literární fenomén – a je snadné pochopit proč. Jeho romány jsou poutavé, autentické, strašidelné a lyrické zároveň.“ - Harlan Coben

 „Indridason jako vždy kombinuje cit pro místa s pečlivým zkoumáním lidské psychiky.“ - Radio Times

„Fascinující příběh, vyřešení Matthilduřina zmizení je autentické a uvěřitelné. Pro čtenáře, kteří mají rádi v krimi románech potrestání, může být obtížné pochopit Erlendurův přístup, jeho rozvážnost a snahu nesoudit, ale pro mě to byl jeden z nejzajímavějších aspektů románu. Není podle mě lepší způsob, jak se rozloučit s jednou z mých nejoblíbenějších románových postav.“  - Reading Matters

 

Další březnové novinky z nakladatelství MOBA:

František Niedl, Světla na pobřeží, krimi bestseller

Alex Flinn, Hvězda, světový bestseller

Vlastimil Vondruška, Život ve středověku, literatura faktu

Jaroslava Černá, Mikuláš, vévoda opavský, historický román

Milan Dušek, Dáma na telefon, 195. svazek v edici Původní česká detektivka

Jindřiška Ptáčková, Dva kroky od stínu, 196. svazek v edici Původní česká detektivka

 

Obálky knih v tiskové kvalitě si můžete stáhnout ZDE.

Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace, neváhejte mne kontaktovat.

 

Předem děkuji za vaši pozornost a přeji pěkný den,

 

Johana Turner

TURNER PR

johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

 

turner logo final 2

 

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

LOGOTYP MOBA male

zpět