Aktuálně

úterý, 19. listopad 2019 | 15:37

Co budete číst o Vánocích? Knižní tipy nejen pod stromeček.

Prvni padli (kopie).jpg

Nakladatelství MOBA vydalo během letošního roku celou řadu výjimečných titulů. Jejich výběr může sloužit jako skvělé tipy na vánoční dárky. 

Detektivky

První padlí, Volker Kutscher – knižní předloha ikonického německého seriálu Babylon Berlin
Již pátý příběh berlínského detektiva Gereona Ratha zavede čtenáře do roku 1933. Říšský sněm hoří! S okamžitou platností se ruší všechny dovolené! Rath se vrací do Berlína. Je zapřažen do štvanice na komunisty vedené politickou policií a musí objasnit záhadnou sérii vražd, které padají za oběť další a další veteráni světové války.

Proti proudu, Rachel Caine – napínavý americký thriller je volným pokračováním úvodního krimi příběhu Na dně
Co všechno se může stát u jezera Stillhouse obyčejné americké manželce? A co se stane, když její bývalý muž a zároveň sériový vrah uteče z vězení? Podaří se jí plavat „Proti proudu“ a nenechat se strhnout?

Stínový vrah, Arnaldur Indridason – mrazivý islandský krimi příběh proslulého autora z Reykjavíku během druhé světové války. 
Co spojuje brutálně popraveného britského obchodníka, pochybné pokusy prováděné v minulosti na islandských dětech a špionážní činnost na Islandu ve čtyřicátých letech? 

Úplně jiný příběh, Håkan Nesser - nejlepší švédská detektivka roku s nominací na The CWA International Dagger Award 2019. 
Příběh šesti Švédu, kteří se náhodně potkali během dovolené v Bretani. Z tohoto pobytu zůstanou fotografie, obraz namalovaný akvarelovými barvami, a především cosi jako deník, který podrobně líčí, co se během pobytu odehrálo. Uplyne pět let a někdo začne tyto lidi postupně zabíjet…

V troskách tornáda, Linda Castillo – další případ Kate Burkholderové z tajemného kraje amišů. 
Na městečko Panters Mill v Ohiu udeří ničivé tornádo. Při odklízení následků je v pytli nalezena lidská kostra. Bez končetin. Něco je okousalo. Kate se pouští do vyšetřování třicet let starého zločinu či zamaskované nehody. A pátrání ji znovu přivádí mezi amiše, kteří bedlivě střeží své soukromí. 

Vykrvácet, Michael Robotham - důmyslný psychothriller australského spisovatele. 
Brutálně zavražděný otec. Dcera podezřelá z vraždy. A jedno hluboko pohřbené tajemství…
Život v poklidné anglické vesničce Wellow je nečekaně narušen vraždou Raye Hegartyho, vysloužilého policisty a místního hrdiny. Čím víc hrůzných detailů se bývalý klinický psycholog Joseph O’Loughlin o životě mladé dívky dozvídá, tím hůř dokáže ovládat dlouho potlačovaný vztek… 

 

Třináctá oběť, Tony Parsons – londýnský detektiv Max Wolfe opět v akci! 
Za rozbřesku jednoho zasněženého únorového rána je v centru londýnské Čínské čtvrti nalezen chladírenský kamion. V něm je dvanáct žen, které do země nepochybně přicestovaly nelegálně. V jeho kabině detektiv konstábl Max Wolfe z centrály na West Endu najde třináct pasů.Hon za poslední pohřešovanou ženou zavede Wolfa do samotného srdce temného světa soustředěného okolo pašování lidí, masové migrace a obchodu s lidmi. 

Mstitel z Jenštejna, Vlastimil Vondruška - Jiří Adam z Dobronína znovu zasahuje
Jiří Adam z Dobronína se na vyjížďce před pražskými hradbami setká s Václavem Hrzánem z Harasova, který nedávno koupil hrad Jenštejn. Ten se mu svěří s neurčitými obavami. Následujícího dne je zavražděn jeho bratr, a to přímo v budově Královské komory. Vyšetřením neslýchaného zneuctění královského úřadu je pověřen Jiří Adam z Dobronína. Zatímco ho pražský purkrabí nutí, aby pátral na Pražském  hradě, zdá se, že stopy vedou spíše do okolí Jenštejna.

Spojení, Julian Gough - technothriller s tlukoucím srdcem
Vítejte v blízké budoucnosti. Vítejte v éře, ve které vám ledničky připomínají, abyste nezapomněli vzít léky ve správný čas. V době, kdy jsou auta poháněny pohybem po povrchu silnic obložených solárními panely, kdy se drony snášejí v ulicích nad hlavami a mohou doručovat nejen poštovní zásilky, ale i biologické zbraně, nepříznivé počasí či rozpoutat občanské nepokoje.
V tomto světě jsou domy stavěny bez oken v prvních patrech, aby chránily své obyvatele před povodněmi. Zde si můžete uložit pokutu výběrem převzetí odpovědnosti za ovládání vlastního vozidla, sledovat blízké přímým přenosem tlukotu jejich srdce do zařízení připoutaných k vašemu zápěstí nebo zažít díky virtuální realitě milostné interakce s bytostmi vašich snů. Tady, ve skutečné realitě (pokud zůstává něco jako skutečná realita), můžete svůj vzhled transformovat pomocí fenoménu e-kůže. 
Vítejte, čtenáři. Vítejte ve světě nejnovějšího okouzlujícího a přátelského románu Juliana Gougha Spojení.  

Romány

Kronika zániku Evropy, Vlastimil Vondruška
Kniha o tom, jak to celé začalo a jak by to mohlo skončit. Vypráví o osudech rodiny Wagnerů prožívajících postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhý díl „Jak by to celé mohlo skončit“ modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace.

Poslední léto, Judith Kinghorn - Píše se rok 1914, začátek nádherného zlatého léta – a konec jedné éry. Na víkendovém večírku se Clarissa seznámí s Tomem Cuthbertem, studentem univerzity, který je na prázdninách u své matkya je jím naprosto okouzlená. Tom je pohledný a uhrančivý, ale taky ambiciózní, chytrý, rozhodnutý pro kariéru právníka, bystrý pozorovatel a muž, který dobře ví, co chce. A teď právě je tím, co chce, Clarissa. Zatímco se přátelství mezi oběma mladými lidmi prohlubuje, svět a politika kolem nich se mění. A zanedlouho světem – a vším, co znají – otřese válka, která jim navždy změní život.

Múza z Vídně, Caroline Bernard
Když vinou indiskrétnosti tisku vešly ve známost tajné zásnuby Gustava Mahlera, oslavovaného ředitele vídeňské Opery, a Almy Schindlerové, nejkrásnější dívky města, byla celá Vídeň rozčilením bez sebe. Její první láskou byl malíř Gustav Klimt, pro Gustava Mahlera byla múzou ‒ Alma Schindlerová vyrůstá mezi vídeňskou bohémou a je umělkyně. Její vášeň patří hře na klavír, především ale komponování. To vše ale jen do té chvíle, než potká Gustava Mahlera a po uši se zamiluje. Při sňatku v roce 1902, po krátkém, ale bouřlivém období zasnoubení, věří dvaadvacetiletá Alma v zářnou budoucnost. Po boku Gustava Mahlera, velkého hudebníka své doby, vede život v mnohém odporující zavedeným, konvenčním a zkostnatělým společenským normám, o jakém sní mnoho žen. Přesto má i tento intenzivní život své stinné stránky…


www.turner.cz
Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět