Aktuálně

středa, 16. květen 2018 | 10:53

Co neodvál ani čas – životní příběhy tří žen popisuje v románu Hana Marie Körnerová

Co cas ani neodval TZ.JPG

Hana Marie Körnerová napsala přes dvacet románů, mnoho z nich se dočkalo dotisků, jeden byl zfilmován (Andělská tvář). Její dosud nejúspěšnější knihou je strhující příběh ženy založený na skutečném příběhu s názvem Heřmánkové údolí.
Její nejnovější románový příběh Co neodvál ani čas, který právě vychází, autorka Hana Marie Körnerová popisuje„Všechny ty příběhy jsou, bohužel, pravdivé. Autentické jsou i scény na Václaváku při masakru v srpnu 1969 a listopadu 1989, kde jsem byla osobně a zažila je. Autentické jsou i léčebné postupy a taky povodně v Polabí 2002 a chování lidí při nich. Všechno jsme prožili, přežili a pozor - všechny ty průšvihy tragédie měly dobrý konec!“

Co neodvál ani čas, Hana Marie Körnerová 

Životní příběhy tří žen odehrávající se na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší - když ne moudrost, tak alespoň nadhled. 
Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání.

Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život zdaleka nemají za sebou, dokáží si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se už mohou smát.
* „Jsou lidé, kteří shromaždují důvody, proč to nejde. A jsou lidé, kteří - i když to nejde - hledají způsob, jak by to přece jen šlo,“ říká Kamila. „Já patřím k těm druhým.“
* „Nevyslovujte tu stupidní větu: Proč se to stalo právě mně? Proč zrovna já? Rozhlédněte se! Každý má nějaké trápení a polovina z nich je větší než to vaše,“ říká Laděna.
* „Život není vytyčený cíl v dálce, k němuž se plahočíme a cestou přitom odstrkujeme drobné radosti všedních dní. A říkáme si, že na ně bude čas, až dosáhneme cíle. Nebude, užijme si je hned!“ říká Ilona.  

Obálky květnových knižních novinek z nakladatelství MOBA si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/05_kveten/

Květnové novinky z nakladatelství MOBA:
Jičínské pole mrtvých, Vlastimil Vondruška, historické krimi
Vlaštovka, kočka, růže, smrtHåkan Nesser, severská krimi
Co neodvál ani čas, Hana Marie Körnerová, román
Vraždy z vášně, Jaroslava Černá, historický román
Slepé okno, Michal Fieber, edice Původní česká detektivka
Mrtvá na pranýři, Milan Růžička, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět