Aktuálně

pondělí, 23. duben 2018 | 13:52

Co skrývá Tajemství Hieronyma Bosche?

Tajemstvi Hieronyma Bosche_final.jpg

Poodhalí historický thriller Petera Dempfa.

Když byl v madridském Pradu restaurován po záměrném poškození kyselinou triptych „Zahrada pozemských rozkoší“, mistrovské dílo Hieronyma Bosche, objevil restaurátor Michael Keie v hlubších vrstvách barvy záhadné znaky. Jeho pokus dešifrovat podivuhodné symboly zavede čtenáře až do místa původu obrazu, do brabantského města, kde inkvizice pořádala hony na všechny domnělé kacíře…
Proslulý autor líčí fascinující příběh jednoho z nejvýznamnějších děl v dějinách umění a spojuje skutečnost a fikci v nový celek. Kniha je odvážnou spekulací o spiknutí, které se mohlo skrývat za jedním z vrcholných děl světového malířství.

Historický thriller Petera Dempfa Tajemství Hieronyma Bosche přeložila do češtiny Libuše Lacinová z originálu Das Geheimnis des Hieronymus Bosch.

Německý historik a spisovatel Peter Dempf žije se svojí rodinou v Stadtbergenu. Vyučuje němčinu a historii na gymnáziu v Mnichově. Píše příspěvky do rozhlasu, scénáře, romány, povídky, lyrická díla a populárně naučné knihy, především s historickými tématy. Doslova propadl kouzlu Boschova triptychu „Zahrada pozemských rozkoší“.Jeho knihy byly přeloženy do polštiny, japonštiny, španělštiny, ruštiny, ukrajinštiny, vlámštiny.

Obálky dubnových knižních novinek z nakladatelství MOBA si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/04_duben/

Dubnové novinky z nakladatelství MOBA:
Ivanka Trump, Přepišme pravidla úspěchu
Peter Dempf, Tajemství Hieronyma Bosche
Jana Klimečková, Slib svatojánské noci
Stanislav Češka, Případ českého knížete
Alena Jakoubková, Mluvit o ex…není dobré pro sex
Josef Škvorecký a Zdena Salivarová, Krátké setkání, s vraždou
Pavel Hejcman, Cesty knížecí


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět