Aktuálně

středa,  5. prosinec 2018 | 12:29

Čtení pomáhá, proto už sedmý rok Čteme pro Kuře!

8ec8400eb09d5692559ea46ad02500e0.jpg

Začínáme ve čtvrtek 6. 12. v 8.30 v Městskéknihovně v Praze.

Sedmý ročník čtenářského maratonu Čteme pro Kuře se letos uskuteční poprvé v pražské Městské knihovně. Číst s dětmi budou spisovatelé, zpěváci i moderátoři. Během odpoledního programu od 14 hodin, který zahájí kouzelnické vystoupení Jiřího Hadaše, se otevřou i speciální dílničky s hrami inspirovanými knihami Jaroslava Foglara.
Symbolické vstupné se bude vybírat do připravených sbírkových kasiček.
Čteme pro Kuře navazuje na projekt Čtení pomáhá. Každé dítě, co přečte knihu, obdrží symbolických 50,-Kč, které pak věnuje na charitativní sbírkový projekt dle vlastního výběru, například na  Pomozte dětem.

Kdy:     6. 12., 8:30 – 17:00
Kde:     Městská knihovna, Mariánské nám. 1/98, 110 00 Praha - Staré Město
Co:       Čteme pro Kuře
Kdo:     Petr Kostka, Hana Lehečková, Tereza Causidisová, Lucie Hlavinková, Sabina Křováková, Peter Pecha, Jiří Hadaš, moderuje Lenny Trčková.

Během akce bude možné zakoupit si knihy nakladatelství Albatros s 50% slevou. Celý výtěžek ze čtenářského maratonu poputuje na konto pro ohrožené, znevýhodněné a těžce nemocné děti sbírkového účtu Pomozte dětem, kam se také připíše výtěžek ze zapečetěných kasiček, do nichž bude možné přispět přímo na této akci. 

Čteme pro Kuře pořádá sbírka Pomozte dětem, charitativní projekt Čtení pomáhá a nakladatelství Albatros.
Garantem pomoci a organizátorem čtecího maratonu Čteme pro Kuře je sbírkový projekt Pomozte dětem Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize, Čtení pomáháNakladatelství Albatros. a  Městská knihovna v Praze.

Čtecí maraton navazuje na předešlé velmi úspěšné ročníky. Chcete vědět, kde a jak Kuře pomáhá? Podívejte se například na příběh Jakuba s Duchennovou poruchou, kterému Kuře pomohlo získat rehabilitace zcela nezbytné pro jeho život - https://bit.ly/2Ao7yFc. Máme velkou radost z každé takové akce, která pomáhá financovat projekty určené dětem, jež v životě dosud neměly mnoho štěstí prostřednictvím našeho sbírkového konta! Děkujeme!“ říká manažerka projektu Pomozte dětem Marta Režová. 

Více informací naleznete na:
www.ctenipomaha.cz/cs/Charity/cteme-pro-kure-2018
www.ctenipomaha.cz
www.pomoztedetem.cz
www.nros.cz


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

pro NROS, www.nros.cz

zpět