Aktuálně

úterý, 23. duben 2019 | 11:24

Čtvrtý ročník Peříčkového týdne odstartoval, výtěžek z prodeje půjde na projekt Pomozte dětem

Marie Doležalová.jpg

Kuře vyrazilo koledovat do ulic, pomáhat mu budou během Peříčkového týdne dobrovolníci po celé republice. Už od včerejška je u nich možné získat za minimální příspěvek 50 Kč originální peříčkovou brož. Dobrovolníky oblečené do žlutých triček s logy Kuřete a České televize a zapečetěnými sbírkovými kasičkami budete potkávat až do konce týdne, tedy do 28. dubna.  
Výtěžek z prodeje „žlutých pírkových broží“ již čtvrtého ročníku Peříčkového týdne půjde na účet sbírkového projektu Pomozte dětem a přičte se k částce 7 974 567 Kč, která se vybrala od začátku letošního 21. ročníku. Brož lze pořídit i online na  www.pomoztedetem.cz, kde také najdete veškeré informace k Peříčkovému týdnu.

Během včerejšího přímého přenosu na ČT1 poslali diváci prostřednictvím DMS  přes dva miliony korun.
Ráda bych poděkovala všem, kteří s námi pomáhají dětem, co zatím neměly v životě mnoho štěstí. Věřím, že se nám podaří ještě nějaký milion nasbírat. Ať už prostřednictvím právě probíhajícího Peříčkového týdne nebo během druhého ročníku charitativního Běhu pro kuře  11. 5 v Praze na Vypichu, ale i v rámci akce 24 hodin pro Kuře – závodů modelů třídy Mini - Z, která se koná 22. – 23. 6. v OC Letňany pro Kuře letos již po čtrnácté,“ říká Jana Vožechová, ředitelka NROS.
 

V letošním 21. ročníku sbírkového projektu Pomozte dětem je třeba vybrat přesně 14 864 945,- Kč, které pomohou 3097 dětem, tedy necelých 5000 korun udělá každé z nich šťastnější. Zbývá 6 890 378 Kčpomozte, prosím, naplnit kasičku Kuřeti a klidně se u toho můžete i pobavit! Zde jsou možnosti:
-        Peříčkový týden, 22. – 28. 4. 2019, https://www.pomoztedetem.cz/perickovy-tyden/
-        Běh pro Kuře, 11. 5. 2019, http://www.behprokure.cz/
-        24 hodin pro Kuře, 22. – 23. 6. 2019, http://www.mini-z.cz/zavod-24-hodin-pro-kure/

Veškeré informace naleznete na www.pomoztedetem.cz

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 233 milionů Kč, podpořeno bylo 1 467 projektů a v celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětí

Pomáhat lze různými způsoby. Nejčastěji užívané jsou:

  • RCOVSKÉ SMS (DMS) informace hledejte na www.darcovskasms.cz.
  • EVOD darované částky NA ÚČET 9595959595/0600.
  • SMLUVNÍ DÁRCOVSTVÍ určené všem firmám, společnostem, právnickým i fyzickým osobám, umožňující darovat libovolnou částku (daňově zvýhodnění dárců).
  • PARTNERSTVÍ poskytující Kuřeti finance či významné služby.
  • SPOJENECTVÍ umožňující uspořádat pro Kuře sbírkovou akci.
  • HODINA DĚTEM – věnujte svých 60 minut dětem, motivujte kolegy a společně darujte hodinovou mzdu – www.hodinadetem.cz.
  • ČLENSTVÍ v Klubu přátel Kuřete.
  • POSKYTNUTÍ SLUŽEB BEZPLATNĚ – i nefinanční pomoc je významná a potřebná.
  • ZAKOUPENÍM RKA v celorepublikové sbírce PEŘÍČKOVÝ TÝDEN (22. 4. – 28. 4. 2019). 


Děti, které neměly v životě zatím tolik štěstí, se těší na vaší pomoc.

O NROS
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) oslavila vloni 25 let existence. Patří k největším a nejstabilnějším grantujícím nadacím v České republice. Jejím dlouhodobým posláním je poskytování pomoci tam, kde je pomoc potřeba. Od svého založení úspěšně podpořila více než 7 000 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropského hospodářského prostoru, ale i z individuálních či firemních zdrojů.


Pomozte dětem je společný projekt ČT a NROS.
Rádio Impuls je partnerem dobrých skutků – je také hrdým partnerem projektu Pomozte dětem.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro NROS, www.nros.cz

zpět