Aktuálně

úterý, 11. červenec 2017 | 11:20

ČUNÍKŮV NEOBYČEJNÝ DENÍK přináší třetí dobrodružství oblíbeného zvířecího hrdiny

Čuníkův neobyčejný deník TZ.JPG

Ve stejný den jako Čuníkův příběh, tedy 11. července, vychází i další novinkové knihy v nakladatelství MOBA.

Mladá Britka Emer Stamp přichází s již se třetím příběhem prasátka z Devonu. Jmenuje se jednoduše – Čuník. Jen mluví svojí speciální řečí čuníkovštinou, na kterou si musely zvyknout nejen děti, ale i kamarádi Čuníka. 
ČUNÍKŮV NEOBYČEJNÝ DENÍK (The Seriously Extraordinary Diary of Pig)
Čuník nechce nic jiného, než lenošit a hrát si se svými kamarády Kačerem a Krávou a jíst pomyje. Protože pomyje jsou super, nejlepší a tááák dobroučké. Jenomže mu nic nikdy nevyjde podle plánu, a tak se mu pořád stávají úplné ŠÍLENOSTI. Proto si musel začít psát už TŘETÍ deník. Ano, Čuník je zpátky a tentokrát to bude VÁŽNĚ POZORUHODNÉ!
Stejně jako předcházející knihy o chrochtavém hrdinovi: Čuníkovo úžasné dobrodružství a Čuníkův supertajný deníkpřeložila Martina Buchlová.

Příběhy Čuníka autorky Emer Stamp si oblíbili čtenáři po celém světě. Autorka žije s rodinou v Londýně, ale neustále se vrací na malou farmu v Devonu, kde vyrostla a odkud také čerpá inspiraci. Tady se „zrodil“ i příběh Čuníka. Emer Stamp osobně vysvětluje ZDE.
Trailer ke knize Čuníkův supertajný deník můžete zhlédnout ZDE.
ČUNÍKOVA webová stránka zde: http://www.diaryofpig.com/

Na dobrodružství se mohou těšit i milovníci historických detektivek a krimi příběhů oblíbené edice Původní česká detektivka.
SMRT ČESKOBUDĚJOVICKÉHO HEJTMANA Tomáše Sternecka popisuje události léta 1618.
Na konci června oblehne vojevůdce vzbouřených českých stavů Jindřich Matyáš Thurn České Budějovice. Vystrašení konšelé jsou připraveni otevřít rebelům brány. Připojení města ke stavovskému povstání však zabrání politický převrat zosnovaný hejtmanem budějovických císařských žoldnéřů Janem Aulnerem z Birkenfelsu… Neuběhne ani pět měsíců a Aulner je ve svém příbytku nalezen mrtvý. Podivné okolnosti hejtmanovy smrti se stávají předmětem diskrétního vyšetřování, které vede primátor Kašpar Teindleser. 

V edici Původní česká detektivka vyjde ZLO JAKO ALIBI. Eva a Jiří Houserovi v jedenácti krimi povídkách dokonale vypovídají o lidech, kteří v době nedokázali zkrotit zlo a vydali se na cestu zločinu. Bylo možné jim v tom zabránit? Nevěra, rodinný rozvrat, zrada, touha po moci a bohatství, psychická porucha, a další okolnosti mohou odstartovat lidské tragédie. 

Červencové tituly nakladatelství MOBA:
SMRTELNÁ RÁNA, Thomas Enger, světový krimi bestseller
SMRT ČESKOBUDĚJOVICKÉHO HEJTMANA, Tomáš Sterneck, historické krimi
ALMUŽNA JEN PRO BOHATÉ, Hana Marie Körnerová, román
DÍTĚ SOUMRAKU, Virginia C. Andrewsová, román
ZLO JAKO ALIBI, Eva a Jiří Houserovi, edice Původní česká detektivka
ČUNÍKŮV NEOBYČEJNÝ DENÍK, Emer Stamp, pro děti

Obálky červencových novinek z nakladatelství MOBA si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/07_cervenec/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět