Aktuálně

pondělí, 22. červen 2020 | 11:28

Divadelní představení Amerikánka se v červnu vrací zpět do JATEK78

Amerikánka, ©HEAVEN´S GATE, foto Bet Orten (TZ).jpg

Amerikánka se vrací domů! Prožijte příběh Emy Černé spolu s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou přímo pod noční oblohou Letní scény JATEK78, od 22. 6. do 30. 6., vždy od 20:30. Vstupenky v předprodeji na http://bit.ly/2wFKhNv

Kouzlo nečekaného
Amerikánka se proměňuje, jak život vyžaduje. V době nouzového stavu se rozhodla spolu s diváky pomoci těm, kteří to potřebovali nejvíce. Hrála na místech, kde by divadlo nikdo nehledal. Na místech, která daly jejímu příběhu novou významovost, a díky jedinému živoucímu záběru kameramana Martina Douby mohli všichni být přímo u toho.

Exkluzivně pro letní scénu JATEK78 vzniká další verze Amerikánky a to včetně nové scénografie. Diváci dostanou ke vstupence navíc fotografii Tomkiho Němce signovanou vždy jedním z tvůrců.  
Diváků letní Amerikánky bude ale mnohem více – u obrazovek dětských domovů, do nichž bude inscenace živě streamována. Příběh Emy Černé tak prožijete společně s těmi, pro které je naděje stejně důležitá jako pro hlavní hrdinku.
Červnová Amerikánka na domácí scéně JATEK78 bude upravena pro letní scénu, zasazená do nové scénografie, ale současně to bude Amerikánka nejbližší své originální podobě. Po více než roce uvidí diváci Terezu Ramba a Elišku Křenkovou hrát Amerikánku v plné energii, obohacenou o zkušenosti alternativních podob představení, které jim umožnili postavu nahlédnout z nových perspektiv,“ říká její tvůrce, režisér a producent, Viktor Tauš.
Amerikánka, JATKA78 – Letní scéna, 22. – 30. 6. 2020, vstupenky v předprodeji: http://bit.ly/2wFKhNv

Co bude dál? FILMY NAŽIVO!
V době nouzového stavu, v reakci na vládní opatření jsme stvořili divadelně filmový projekt – FILMY NAŽIVO. Živé přenosy divadelních představení, které se hrají ve stejně a vždy jinak neopakovatelných podmínkách. Každý přenos představuje inscenaci v novém vizuálním kontextu ve světě mimo divadlo. Premiéra a derniéra zároveň. Tímto unikátním divadelně filmovým projektem dokázala Amerikánka spolu s diváky podpořit organizaci Medici na ulici částkou 310.597,- Kč. FILMY NAŽIVO s koncem karantény nekončí, ba naopak, můžete se těšit do letních kin napříč Českou republikou, kde divákům nabídneme možnost sdílet divadelně filmový zážitek z představení nejúspěšnějších pražských divadel. Diváci naše filmy uvidí opět jen a pouze naživo - tedy ve chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá. Pro diváky, kteří ještě chtějí na Hrajeme pro Medici zavzpomínat, necháváme přístupný koncert pro Amerikánku v prázdné O2 areně https://amerikanka.cz/live1,“ vysvětluje Viktor Tauš.

Amerikánka - anotace
Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá  na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o naději, vydělenosti a touze žít.

Inscenace v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou měla premiéru 13. 9. 2018. Producent, režie: Viktor Tauš, autoři: David Jařab, Evita Naušová, dále hráli: Klára Melíšková, David Novotný (ze záznamu), hudba / živá hudba: Petr Ostrouchov, výtvarník inscenace: Jan Kadlec, výtvarnice kostýmů: Michaela Horáčková - Hořejší, světelný design: Ondřej Kyncl, zvuk: Rudolf Smetana, producentka/výkonná producentka: Bára Kamarytová, PR a propagace: Johana Turner.

Pro diváky, kteří ještě chtějí na Hrajeme pro Medici zavzpomínat, necháváme přístupný koncert pro Amerikánku v prázdné O2 areně - https://amerikanka.cz/live1.

Odkazy a doplňující informace
Číslo transparentního účtu Amerikánky: 123 - 1600980297/0100
Amerikánka – www.amerikanka.cz
Amerikánka facebook - www.facebook.com/amerikankadivadlo
Amerikánka instagram - www.instagram.com/amerikanka_divadlo
Fotky Amerikánka v tiskovém rozlišení naleznete zde:http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/
Předprodej vstupenek na červnová a zářijová představení Amerikánky, JATKA78 - http://bit.ly/2wFKhNv


TURNER PR 
www.turner.cz

 

zpět