Aktuálně

středa, 18. červenec 2018 | 11:00

Do amišské části Ohia se vrací děsivá minulost v příběhu Do posledního dechu

Do posledniho dechu.jpg

Svižný thriller plný tajemství, čtenáři budou ohromení.“ - Kirkus Review
„Přesvědčivé postavy, vynikající zápletka a závěr, ze kterého vám naskočí husí kůže.“ - Publishers Weekly

V nakladatelství MOBA vychází další příběh úspěšné americké spisovatelky Lindy Castillo pod názvem Do posledního dechu. Do češtiny ho z originálu Her Last Breath přeložila Lenka Faltejsková. Trailer ke knize naleznete zde: https://bit.ly/2JgeFlt

Do posledního dechu
V malém ospalém městečku Painter's Mill v Ohiu policejní náčelnici Kate Burkholder straší minulost.

Co na první pohled vypadá jako tragická, ale rutinní dopravní nehoda, se náhle stává zlověstnější. Objevují se důkazy o tom, že nic z havárie není náhodné. Ale kdo by chtěl zabít mírumilovného amiše a jeho dvě děti, po kterých zůstala jen truchlící vdova a těžce zraněný syn?
Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že ke srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.

Rozhovor s Lindou Castillo ke knize Do posledního dechu: https://bit.ly/2ufIYUG.  

Linda Castillo je jedna z nejznámějších současných amerických spisovatelek Linda Castillo pochází z amerického Ohia. Zdejší prostředí se stalo základní inspirací pro děj jejích thrillerů. Už od dětství se chtěla stát spisovatelkou a ve třinácti letech napsala svou první knihu. Je autorkou bezmála třiceti titulů a držitelkou mnoha významných literárních cen. Její thrillery se pravidelně objevují na seznamu bestsellerů The New York Times. Autorčin debut v tomto žánru (Slib mlčení, MOBA 2014), součást série s vyšetřovatelkou Kate Burkholderovou, byl zfilmován v hlavní roli s Neve Campbell, trailer můžete zhlédnout ZDE.

Červencové novinky z nakladatelství MOBA
Hlas, Arnaldur Indriðason, edice Severské krimi

Do posledního dechu, Linda Castillo, světový krimi bestseller
Omyl kronikáře Kosmy, Jiří Dobrylovský, historický román
Heydrich, Geli a Eva, Jan Minář, literatura faktu
Pokus o uchopení vánku, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka
Minulosti neutečeš, Milan Dušek, edice Původní česká detektivka

Obálky červencových titulů si v tiskové kvalitě stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/07_cervenec/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět