Aktuálně

neděle, 17. květen 2015 | 12:24

Do děsivého a temného světa, ve kterém se vraždí z různých důvodů, vás vtáhnou knihy ŠÍLENSTVÍ a KŮŽE. Přečtěte si něco víc, přečtěte si květnové krimi novinky z nakladatelství DOMINO.

Silenstvi_2D TZ.jpg

Když bylo Johnu Lutzovi třináct, přečetl si legendární povídku Raye Bradburyho Zahřmění. „Najednou jsem si uvědomil, že slova mohou sloužit i k něčemu mocnějšímu než jen jako prostředek pro sdělení informace. Bylo to pro mě zjevení," popisuje svůj literární start John Lutz.
O mnoho let později i on začal vydávat povídky, následovaly romány. Lutz si velmi brzo získal široký okruh čtenářů a podmanil si i literární kritiky. 
Prestižní ceny na sebe nedaly dlouho čekat – vícenásobný Edgar, Shamus... Všiml si ho také Hollywood a podle jeho knihy Spolubydlící natočil dnes již kultovní film.
Dnes se může Lutz pochlubit více než čtyřiceti žánrově rozmanitými romány – jsou mezi nimi psychologické thrillery, detektivky, policejní procedurální romány, příběhy o soukromých detektivech... Píše volné příběhy a ty s největším potenciálem řetězí do sérií - především do té nejúspěšnější, s detektivem Frankem Quinnem v hlavní roli. Další nový příběh tohoto soukromého detektiva pod názvem ŠÍLENSTVÍ v těchto dnech vychází v edici Napětí nakladatelství DOMINO. Do češtiny přeložil Martin Verner z originálu Frenzy.

John Lutz, ŠÍLENSTVÍ
Lidé vraždí z různých důvodů. Ti nejšílenější pro ukojení svého ega.
V hotelovém pokoji bylo nalezeno šest zavražděných žen, z toho pět studentek. Spoutaná mrtvá těla nesla známky mučení a také děsivý vrahův podpis: čelo každé oběti hyzdila tři vyřezaná písmena.
Soukromý detektiv Frank Quinn se s tímto sadistickým šílencem setkal už před lety. Oba si z tehdejšího střetu odnesli nezhojenou jizvu. Minulost obou mužů skrývá několik dalších vražd s podobným rukopisem: jeden je páchá, druhý se ho snaží zastavit. Šachová partie mezi zabijákem a policajtem pokračuje. V nervy drásajícím souboji dvou geniálních mozků může zvítězit jen jeden. Nejde totiž jen o to, kdo zemře. Tentokrát se hraje především o to, kdo zůstane naživu – protože jedině ten bude moci svou práci dokončit. 

Jsem obyčejná holka z Essexu,“ tak sama sebe popisuje Mo Hayder novinářům. Nic není vzdálenější pravdě. Mo odešla v patnácti ze školy a dělala postupně barmanku, securiťačku, hostesku v tokijském klubu, točila film, učila cizince anglicky. Tohle všechno si musela projít, než se vrátila domů, získala dva univerzitní diplomy a napsala první drsný thriller Ptáčník. V roce 2011 Amerických spisovatelů detektivek ocenila její román Unesená prestižním Edgarem. Mo Hayder je autorkou těchto knih, které vyšly v nakladatelství DOMINO - série Jack Caffery: PtáčníkPečovatelRituálUnesenáPanenkaKůže a samostatných románů: Tokio a Ostrov sviní.
Dalším titulem do série příběhů detektiva Cafferyho bude drsný krimi thriller KŮŽE, který vyjde 27. května v edici Napětí nakladatelství DOMINO a do češtiny ho z originálu Skin přeložil Jiří Kobělka.

Mo Hayder, KŮŽE
Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery.
Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže. 
Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval…            A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám… a také jeho blízká kolegyně.

V květnu u nakladatelství DOMINO vychází:
Rowan Coleman, KNIHA VZPOMÍNEK, Edice IRIŽ
Richelle Mead, POKREVNÍ POUTA 6: RUBÍNOVÝ KRUH, Edice VAMPÝŘI & NEW ADULT

Obaly knih v tiskové kvalitě si stáhněte, prosím, ZDE.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

pro nakladatelství Domino www.dominoknihy.cz

 

zpět