Aktuálně

pondělí,  1. říjen 2018 | 9:45

„Double Album je nejen Skúška (mých) snov,“ říká s úsměvem Miro Žbirka, vychází 5. 10.

Skúška snov, Žbirka & Knechtová, foto archiv Mira Žbirky.jpg

Double Album, druhé album, které Miro Žbirka natočil v londýnském studiu Abbey Road vychází ve slovenštině i angličtině na 2CD a 2LP ve vydavatelství Universal Music už tento pátek, 5. října.

Obal je výtvarným dílem světoznámé české malířky Míly Fürstové a ve velkém formátu vinylu vyniknou i detaily grafiky. 

Snové budou i tři exkluzivní klubové koncerty v Praze (25. 10. 2018, Lucerna Music Bar), Hradci Králové (27. 10. 2018, Klub Denoche) a Brně (29. 10. 2018, Sono Centrum), spojené se křty nejnovějšího Žbirkova studiového alba. Doprovodí ho jeho kapela, ale také producent Rob Cass a textař a hudebník Pete Brown.  

Vlaštovkou předznamenávající příchod zmiňovaného alba je duet Skúška snov s Katarínou Knechtovou, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka. Píseň má už i klip, podívat se na něj můžete ZDE.
Do hlavních rolí obsadil režisér David Žbirka Katarínu Knechtovou a Mira Žbirku a natočil ho na jeden záběr.
Jak musí otec poslouchat syna, popisuje s úsměvem Žbirka: „Plnil jsem příkazy režiséra poctivě a zodpovědně. I když je to můj syn. Režiséra musí poslouchat přece všichni.“

„S Katkou jsme už několikrát společně vystupovali a vždycky se nás ptali: „proč nemáte nějakou společnou skladbu?“ Při práci na Double Albu jsem zjistil, že se mi v jedné písní hlavou nese Katky hlas, skvěle se tam hodil. Oslovil jsem ji, souhlasila a nazpívala to tak dokonale, že to nebyla jen Skúška (mých) snov, ale opravdová a povedená skutečnost,“ vysvětluje Miro Žbirka.

Katka Knechtová doplňuje: „Od malička jsem velký Mekyho fanoušek. Mám doma všechny jeho alba a znám je nazpaměť. Ze společných setkání na pódiu, kam mne zval jako hosta, jsem se vždy velmi radovala. Občas jsme mluvili o tom, že je škoda, že nemáme společný song, ale taková věc se nedá naplánovat. Musí přijít. A to se stalo. Meky mi poslal skladbu a já okamžitě řekla ANO. Fantastický zvuk, skvělí muzikanti a já už jen do toho přidala „to svoje“. Jsem doslova nadšená z atmosféry skladby, jakou se nám podařilo vytvořit. Mám ze Skúšky snov opravdovou a velkou radost a věřím, že se přenese i na posluchače.“   

Link na video Skúška snov: https://www.youtube.com/watch?v=g4ybiB6J5cM

Vstupenky na klubové koncerty jsou už nyní k dostání v předprodeji. Z důvodů omezené kapacity klubů doporučujeme včasnou koupi:
25. 10.             Praha, Lucerna Music Bar - https://bit.ly/2srdjxF nebo https://bit.ly/2so1A2K 
27. 10.             Hradec Králové, Klub Denoche - https://bit.ly/2srdjxF
29. 10.             Brno, Sono Centrum – https://bit.ly/2H0l6YE

Miro Žbirka, Double Album
CD 1 Dievča (Na lásku nie je čas)* Práve ty * Čistý svet (Feat. Ráchel Skleničková)* Ten hlas * Áno * Každý chce byť naj * Undergrant Skúška snov  (Feat. Katarína Knechtová)* Mám čo som chcel *Nie som sám * S dôverou * Charlie* Len tak* Márny boj (Music by Miro Žbirka* Lyrics by Miro Žbirka, Jožo Urban(4), Kamil Peteraj (5)

CD 2 Darling * Society  * Take Me Home (Feat. Eddi Reader) * Oh Why * Complete * Nothing Ever Rhymes * Girl You Know * Emerald Eyes * Little One * Long Ago * Why Not? * Train To Goodbye (Music by Miro Žbirka * Lyrics by Pete Brown)

Miro Žbirka, Double Album
Lead vocals - Miro Žbirka

Guest duet vocals – Katarína Knechtová ,Ráchel Skleničková, Eddi Reader Backing vocals - Rob Cass, Miro Žbirka, Eddi Reader, Katarína Knechtová 
Additional backing vocals  - Pishta Krasnansky, Martin Niskac, Janka Szabová, Janka Balážiová, Hanka Gálisová
Drums - Blair Cunningham
Bass - Hamish Stewart, Pearse MacIntyre
Guitar - Robbie McIntosh, Pearse MacIntyre, Rob Cass
Keyboards - Pearse MacIntyre
Piano - Dean Ross, Jon Hall, George Stewart
Percussion - Rob Cass
Programming - Pearse MacIntyre
Engineers - Pearse MacIntyre, Toby Hulbert, Paul Pritchard, Matt Mysko, Matt Jones, George Stewart.
Mastering by Frank Arkwright at Abbey Road Studios
Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios.

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka

Fotky v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Miro%20Zbirka/

PR manager Mira Žbirky  
Johana Turner, TURNER PR, +420 606 232 055johana@turner.czwww.turner.cz

Vydavatel Universal Music
Kontakt: Štěpánka Batíková, 777 88 97 88stepanka.batikova@umusic.com


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

zpět