Aktuálně

neděle,  6. duben 2014 | 9:25

Duben ve znamení knižních bestsellerů – vychází Instinkt dravce Thomase Engera, Ještě že nejsem kat Vlastimila Vondrušky a další novinky.

Duben ve znamení knižních bestsellerů – vychází Instinkt dravce Thomase Engera, Ještě že nejsem kat Vlastimila Vondrušky a další novinky.

 

Několik skvělých knih si můžete už během měsíce dubna pořídit z nakladatelství MOBA. Jednu z nich přijede do Prahy pokřtít sám autor. Přesně na Světový den knihy 23. dubna si naplánoval setkání se svými fanoušky a křest nové knihy světově proslulý norský spisovatel Thomas Enger. Všichni, kdo dorazí ve středu 23. dubna v 17:00 do pražského Paláce knih Luxor na Václavském náměstí budou svědky křtu novinkové knihy Instinkt dravcekmotrem bude Xindl X – a následné autogramiády. V tento den si navíc mohou knihy (i ty, co již Thomasu Engerovi vyšly - Kamenný déšť a Fantomová bolest) koupit za cenu bez DPH.

Severskou krimi Thomase Engera  Instinkt dravce (orig. Blodtåke), kterou doprovázejí výborné ohlasy z celého světa (viz příloha press kit), do češtiny přeložila Alice Týnská. Hlavní hrdina novinář Henning Juul bude na stopě vrahovi mrtvé stařenky z pečovatelského domu v Oslu, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství. Do toho Trine obdrží anonymní výhrůžku, aby odstoupila z postu ministryně, jinak bude vyzrazeno její tajemství. Henning je pověřen, aby napsal o vraždě v pečovatelském domě, ale současně se živě zajímá o případ své sestry Trine. Mezitím vrah udeří nanovo…

 

Spousta příznivců Vlastimila Vondrušky se již nemůže dočkat další novinkové knihy. Historická krimi s názvem Ještě že nejsem katse odehrává v renesanční Praze. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové, známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice hrdinů – staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie. Román vznikl na podkladě autorovy stejnojmenné divadelní hry a jeho součástí bude i CD obsahující písně a průvodní slovo ze zmiňovaného představení.


Historická detektivka Rožmberské dědictvíz pera Jana Bauera  nás zavede do doby Václava IV. Mnich Blasius se vydává do rodného Krumlova za svým těžce nemocným nevlastním bratrem Jindřichem III. z Rožmberka. „Kdybych zemřel, ujmi se mého malého synka Oldřicha,“ žádá Blasia vladař Jindřich, ale mnicha jeho žádost málem stojí život. Někdo další si brousí zuby na rožmberské dědictví a pokouší se zabít jak malého Oldřicha, tak Blasia. Oba jen tak tak uniknou smrti. Do Krumlova je proto povolán Blasiův přítel a zástupce královského sudího Jakub Protiva z Protivce, který začne celou podivnou záležitost vyšetřovat…


Unikátní edice Původní česká detektivka se brzy dočká svého dvoustého svazku. Na duben jsou připraveny krimi příběhy Inny Rottové - Případ nechtěného milionu (197. svazek) a Petra Jirounka

Pro hrst diamantů (198. svazek).

Vychází pokračování kočičí série Lydie Adamson, tentokrát s názvem Kočka, která ničeho nelitovala(překlad Helena Smolaková, originální název A Cat with No Regrets), román pro ženy od Anne Laureen Měsíc nad horami(překlad Tomáš Butala, originální název Der rote Mond von Kaikoura) a současný román od oblíbené Aleny Jakoubkové Manžel v domě není pro mě.

 

Tisková konference s Thomasem Engerem se bude konat 22. dubna v 11:00Hotelu Sovereign, Politických vězňů 916/16, Praha 1. Žádosti o akreditaci, prosím, zasílejte do 18. 4. 2014 písemně na johana@turner.cz .

Záštitu nad návštěvou převzal velvyslanec Norského království v České republice H. E. Jens Eikaas.

Mediálním partnerem návštěvy a knihy Instinkt dravce je Radiožurnál a Deník.

Partneři návštěvy: NORLA, Neoluxor, Hotel Sovereign a Turner Public Relations s.r.o.

 

Thomase Engera vydává v České republice nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz .

 

Obálky knih nakladatelství MOBA, fotky Thomase Engera a obálky jeho knih lze stáhnout v tiskové kvalitě zde http://kestazeni.turner.cz/ .

Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace, neváhejte mne kontaktovat, prosím.

 

Děkuji za vaši pozornost a přeji pěkný den,

 

Johana Turner

TURNER PR

johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

 

turner logo final 2

 

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

LOGOTYP MOBA male

 

 

zpět