Aktuálně

pondělí, 16. duben 2018 | 10:22

Dva dny filmů o Tibetu v Kině Pilotů – 17. a 18. dubna

FLIM18_A1_tisk3.jpg

11. ročník Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu zavítá do vršovického Kina Pilotů.
Všechny jsou opatřeny českými titulky, v jednom z nich - Oslnivý Měsíc: Pohled na Dilgo Khjence Rinpčheho – jsou vypravěči Richard Gere a Lou Reed; v dalším Dalajláma osobně vede Kálačakru.
Vstupenky na jednotlivé filmy – viz přehled níže – lze koupit prostřednictvím webových stránek Kina Pilotů www.kinopilotu.cz, Kino Pilotů, Donská 19, Praha 10.

Přehled filmů 11. ročníku Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu

Kálačakra: Probuzení – v programu Kina Pilotů 17. 4. od 19:00
Tisíce modlitebních praporků vlají ve větru. V leže na trávě žena vypráví o svém utrpení, když ještě jako dítě ztratila sestru. Jaký je smysl jejího života? Vnořeni do pestrobarevného a životem pulzujícího prostředí Dharamsaly (Indie) se žena a tři jednotlivci z velmi odlišných prostředí dávají dohromady, aby společně čelili svým nejhlubším strachům z blížící se transformační síly iniciace Kálačakry, vedené dalajlamou a následované miliony lidí. 


Oslnivý Měsíc: Pohled na Dilgo Khjence Rinpčheho - v programu Kina Pilotů 18. 4. od 19:00
Komentář: Richard Gere a Lou Reed

Oslnivý Měsíc: Pohled na Dilgo Khjence Rinpočheho zaznamenává život jednoho z nejuznávanějších učitelů Tibetu 20. století Dilgo Khjence Rinpočheho. S použitím animace, fotografií a archivních záběrů vypráví film, natáčený v Tibetu, Indii, USA, Bhútánu a Nepálu, jeho příběh od narození do smrti až po znovuzrození – o jeho dětství, útěku z Tibetu během čínské invaze, o jeho odhodlání obnovit tradici a etablovat ji široko daleko i o objevení jeho inkarnace. 

Cafe Royal - v programu Kina Pilotů 17. 4. od 21:00
tibetský film z Paříže

Film, který se odehrává v Paříži, ukazuje tibetské postavy vzdálené od obvyklých tibetských stereotypů a odhaluje je prostě jako muže a ženy, poznamenané jejich vlastními touhami, zklamáními a osamělostí. 

Vara: Požehnání - v programu Kina Pilotů 18. 4. od 21:00
Ve svěží krajině tradiční indické vesnice se odvíjí nadčasový příběh zakázané lásky.

Uznávaný spisovatel a režisér Khjence Norbu (Pohár, Poutníci a kouzelníci) plynule propojuje příběh s živými snovými světy hinduistických bohů, klasického indického tance a příjemně vtíravé hudby a vytváří tak smyslný a nezapomenutelný svět.

Více informací na www.nowerabaty.pl


Johana Turner 

zpět