Aktuálně

čtvrtek, 12. březen 2020 | 10:29

Dvě ženy, dvě povahy, jedno léto - nový román Krása noci Niny George

GEORGE KRASA NOCI NEW.jpg

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové?
V působivém prostředí bretaňského pobřeží nechává autorka bestsellerů Nina George dvě ženy znovu objevit samy sebe, jejich přání, sny, smyslnost a touhu.

Román z německého originálu Die Schönheit der Nacht přeložila Dagmar Hoangová.

Krása noci, Nina George
Semestr skončil, začínají zasloužené dva měsíce volna. Claire, pětačtyřicetiletá profesorka na prestižní univerzitě, z taxíku pozorovala ženy v pařížských ulicích. Kolik tajemství zamlčují? Kolik milenců, kolik nevyplakaných slz? Kolik nevyslovených, neuskutečněných nápadů? Uznávaná pařížská etoložka po dvaadvaceti letech manželství stále víc a víc touží po tom, aby cítila, že žije, ne že pouze existuje. 
Devatenáctiletá Julie zase čeká na něco, co rozpálí její nitro – opojení životem, odvahu, vášnivou lásku. A protože osud píše své vlastní příběhy, právě Claire a Julie mají strávit žhnoucí léto na pobřeží Bretaně – s Claiřiným manželem Gillesem a synem Nicolasem, který je zároveň Juliiným přítelem. 
Zde, na konci světa, obě tak rozdílné ženy objevují opět chuť do života a spalující, mořem vonící vášeň. Nikdy už nebudou stejné jako dřív. A způsobí jejich proměnu pouze slunce, písek, moře a sůl?

Spisovatelka Nina George je žena, která nahlíží lidem do duší,“ časopis Stories.

O autorce
Několikrát vyznamenaná, mezinárodně uznávaná autorka bestsellerů a nezávislá novinářka Nina George, narozená v roce 1973 v Bielefeldu, píše od roku 1992 romány, populárně naučné knihy, eseje, reportáže, povídky, blogy a novinové sloupky. Její román Levandulový pokoj byl přeložen do 36 jazyků a dobyl žebříky po celém světě, například newyorský seznam bestsellerů v USA. Se svým manželem, spisovatelem Jensem J. Kramerem, píše Nina George pod pseudonymem Jean Bagnol trillery z Provence. Nina Georgeová je poradkyní prezidia PEN a členkou představenstva Svazu německých spisovatelek a spisovatelů. Žije v Berlíně a Bretani.

Březnové tituly nakladatelství MOBA
Linda Castillo, V moci zla, krimi thriller z amišského prostředí

Nina George, Krása noci, román
Alice Broadway, INK – Jizva, pokračování kultovní knižní série
Věra Fojtová, Zbav nás od zlého, román
Jan Bauer, Než přijde kat, historická detektivka
Eva a Jiří Houserovi, Most do záhrobí, edice Původní české detektivka
Stanislav Češka, Smrt místostarosty, edice Původní české detektivka


www.turner.cz
Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět