Aktuálně

pondělí, 27. květen 2019 | 19:40

Filmový festival Mental Power je zpět, letos už po třinácté

2019_MPPFF_vizual_DL.jpg

Na 7. a 8. června je naplánován 13. ročník mezinárodního filmového festivalu Mental Power do pražského Divadla Palace, Václavské nám. 819/43. Mental Power Prague Festival - jedinečný a jediný festival tohoto druhu na světě - bude slavnostně zahájen v pátek 7. 6. ve 13:00 filmovými projekcemi, soutěží o nejlepší divácký film a autogramiádou.
Sobotní galavečer začne tradičně v 18:00 příchodem filmových delegací a členů poroty po červeném koberci za zvuku fanfár a bubnů.
Tereza Voříšková, která je i dlouholetou patronkou festivalu, Eva Holubová - vzácný host festivalu a porotci - Igor Bareš, Marek Taclík, Patrik Nacher, Milan Tesař, Klára Králíčková a Gabriela Zadražilová - rozhodně neměli jednoduchý úkol, museli rozhodnout o nejlepších letošních filmech a hereckých výkonech.
Výsledky a ceny v jednotlivých kategoriích budou předány během zmiňovaného slavnostního galavečera, který bude s noblesou jemu vlastní opět moderovat Vojtěch Kotek.
Festival se koná dva dny v atmosféře, kterou by mohly jiné festivaly závidět. To nejde popsat, to se musí zažít a vidět!“ říkají jednohlasně prezidenti festivalu Patrik Henel a David Sychra. 

Poslání festivalu Mental Power Prague Film Festival
Hlavní myšlenkou festivalu je vytvořit podmínky pro uměleckou seberealizaci lidí s postižením a podílet se tak na jejich duševním rozvoji. Festival maže hranice, které by jinak stály handicapovaným v cestě do světa aktivní umělecké činnosti. Vymezuje zcela ojedinělý nový prostor pro vlastní vyjádření. Přivádí postižené (ne)herce před filmovou kameru, na stříbrné plátno a odtud na červený koberec. Slavnostní chvíle poté vrcholí nominacemi, předáním cen za promítané filmy a autogramiádou. Festival tím dosahuje společenské integrace postižených a to způsobem, který nemá ve světě obdoby.

Program 13. ročníku MPPFF
pátek 7. 6.                         13.00 - slavnostní zahájení a rozlosování pořadí filmů, projekce a autogramiáda                  

sobota 8. 6.                       18.00 - slavnostní galavečer spojený s předáváním cen

Vstupenky se budou prodávat přímo na místě:
7. 6. 2019                          Divadlo Palace, projekce filmů
                                            Cena vstupenky:               zdarma

8. 6. 2019, od 18.00        Divadlo Palace, galavečer, předávání cen letošního ročníku
                                           Cena vstupenky:               300,-Kč

Více informací naleznete na www.mentalpower.cz.  

zpět