Aktuálně

úterý,  4. červen 2019 | 11:59

Gereon Rath je zpět, tentokrát se Spisem Vaterland

Spis Vaterland.jpg

Čtvrtá kniha Spis Vaterland německého spisovatele Volkera Kutschera vyjde 18. června v nakladatelství MOBA

Vynikající thriller, jehož vzrůstající napětí dokáže přebít i pochmurnou politickou náladu v předvečer nástupu nacistického režimu.“  Die Literarische Welt

 Krimi série Volkera Kutschera v hlavní roli se sympatickým policejním inspektorem Gereonem Rathem vyšetřujícím zločin a korupci v Berlíně v době Výmarské republiky se prodalo už hodně přes milion výtisků v mnoha jazykových mutacích, na motivy této knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál Babylon Berlin ověnčený řadou cen a také pyšnící se největším rozpočtem. 

V nakladatelství MOBA dosud vyšlo: Mokrá ryba (Der Nasse Fisch), Tichý zabiják (Der stumme Tod) a Goldstein – všechny v překladu Tomáše Butaly.

Volker Kutscher, Spis Vaterland (Die Akte Vaterland) - vyjde 18. června
Červenec 1932, berlínská policie stojí před záhadou: v nákladním výtahu v „Domě Vaterland“, legendárním chrámu zábavy na Postupimském náměstí, leží mrtvý muž. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil.
Komisař Gereon Rath nemá z nového případu velkou radost, má dost nepříjemností už tak. Jeho vyšetřování s cílem dopadnout neznámého nájemného vraha se už celé týdny nehýbá z místa. A to, že jeho velká láska Charlotte „Charly“ Ritterová se vrací z ročního studijního pobytu v Paříži a nastupuje jako komisařka čekatelka na Alex – na oddělení vražd, celou situaci zrovna neusnadňuje.
Jak vyšetřování záhadného úmrtí postupuje, dochází policie k závěru, že mrtvý muž z Postupimského náměstí je jen jednou z obětí celé série vražd. Jejich stopy komisaře Ratha zavedou až do polského pohraničí, kde naráží na mlčenlivé východní Prušáky, nelegálně pálenou kořalkou a záludnosti tamní přírody. Počáteční nesympatie místních k berlínskému vyšetřovateli se rázem promění v otevřenou nenávist ve chvíli, kdy Gereon Rath narazí na dlouho střežené tajemství…

Řekli o Spisu Vaterland
Tajemný příběh plný zvratů a překvapení. Mistrovský kousek.“ - Michael Ridpath, autor Traitor’s Gate

Spis Vaterland je prvotřídní historický thriller a Gereon Rath je jedním z nejzajímavějších detektivních postav beletrie.“  Paul Burke, NB Magazine

Medailon autora
Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Lindlaru v Severním Porýní-Vestfálsku, ale dětství strávil v Horním Rakousku. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval se jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.

Podrobné informace o autorovi a jeho další tvorbě naleznete zde: www.gereonrath.de, o seriálu Babylon Berlin pak www.babylon-berlin.com.

Červnové novinky nakladatelství MOBA:
Volker Kutscher, Spis Vaterland – další pokračování knižní předlohy legendárního německého seriálu Babylon Berlin
Jan Bauer, Král má starosti – historická detektivka
Jana Benková, Musíme zůstat spolu – ženský román
Naďa Horáková, Hrob třinácté panny – detektivní román s prvky hororu z moravského venkova
Josef Škvorecký, Zdena Salivarová, Setkání v Bílé dámě, s vraždou – edice Původní česká detektvika

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět