Aktuálně

čtvrtek, 27. srpen 2020 | 10:20

Historický film Žaluji! Romana Polanského v kinech od 24. září

žaluji_plakát_.jpg

„Velké příběhy často dělají skvělé filmy a Dreyfusova aféra je opravdu výjimečný příběh. Příběh o neprávem obviněném muži bude vždy fascinující, ale vzhledem k vzestupu antisemitismu se zároveň jedná o mimořádně aktuální záležitost," popisuje vznik filmu Roman Polanski

Historický velkofilm kontroverze vzbuzujícího fenomenálního režiséra Romana Polanského Žaluji! (J'Accuse) vstoupí do českých kin 24. září, na trailer se můžete podívat zde: https://bit.ly/3aegv5u.

Žaluji! (J'Accuse) zahájil vítěznou cestu světovou premiérou na 76. Filmovém festivalu v Benátkách (stejně jako Marhoulovo Nabarvené ptáče), odkud si Roman Polanski odnesl čtyři ceny a jednu nominaci; na konci února snímek proměnil tři ze dvanácti nominací francouzských filmových cen César a na konto si připsal celou řadu dalších nominací napříč prestižními světovými festivaly.
Úspěchy sklízí i díky jedinečnému obsazení, jemuž vévodí - kromě překrásné herečky Emmanuelle Seigner – jedinečné herecké výkony Jeana Dujardina v roli Picquarta, mj. držitele Oscara za nejlepší herecký výkon ve filmu Umělec (The Artist), a Louise Garrela jako Alfreda Dreyfuse. 

„Jeden z nejnavštěvovanějších filmů ve francouzských kinech je specifickou filmovou freskou Dreyfusovy aféry, v Polanského filmu vyprávěná postavou Goergese Picquarta, tedy sporu o nespravedlivý výrok soudu křivě obviněného francouzského důstojníka Alfreda Dreyfuse a více než desetiletá cesta za jeho rehabilitací,“ říká Jan Macola z filmové distribuce Pilot Film a doplňuje: „Dreyfusova aféra bývá srovnávána s hilsneriádou, která shodně u nás i ve Francii na konci 19. století hluboce rozdělila a destabilizovala společnost. V tom spočívá i paralela k dnešním událostem ve světe i v naší zemi. Polanski tímto snímkem naplňuje jednu z hlavních rolí kinematografie: ztvárnit historickou událost tak, aby byla přístupná a pochopitelná i pro dnešní generaci.

Žaluji!
Kapitán Alfred Dreyfus, mladý a nadějný důstojník, byl 5. ledna 1895 označen za německého špiona a odsouzen na doživotí s výkonem trestu na Ďábelském ostrově. Svědkem jeho ponížení je mimo jiné i Georges Picquart, který je povýšen na vedoucí pozici jednotky armádní kontrarozvědky, jež Dreyfuse dopadla. Když ale Picquart zjistí, že se k Němcům stále dostávají tajné informace, je vtažen do nebezpečného labyrintu přetvářky a korupce, který neohrožuje pouze jeho čest, ale také jeho život. 

Základní informace
Režie:  Roman Polanski
Hrají: Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner
Světová premiéra: 13. listopadu 2019
Česká premiéra: 24. září 2020
Stopáž: 132 minut
Jazyk: francouzsky s českými titulky

Fotky ke stažení zde: http://kestazeni.turner.cz/Pilot%20Film/Polanski%20-%20Zaluji/
Další informace hledejte na www.pilot-film.cz


TURNER PR 
www.turner.cz
pro PILOT FILM

zpět