Aktuálně

úterý, 19. květen 2015 | 12:32

HOLOCAUST – SLEPÁ KOLEJ DĚJIN. V knize Romana Cílka se mísí literatura faktu a beletrie. Slavnostně ji pokřtí 20. 5. v 17:00 v pražském knihkupectví Academia Eva Lustigová. Tři osudy a jeden proces: pohled do zákulisí nacistického vyhlazovacího programu.

HOLOCAUST.jpg

HOLOCAUST – SLEPÁ KOLEJ DĚJIN. V knize Romana Cílka se mísí literatura faktu a beletrie. Slavnostně ji pokřtí 20. 5. v 17:00 v pražském knihkupectví Academia Eva Lustigová.
Tři osudy a jeden proces: pohled do zákulisí nacistického vyhlazovacího programu.

„Vše, co jsem udělal, učinil jsem pro svou vlast. Zůstal jsem věren svým ideálům. Plnil jsem rozkazy, ale mé svědomí je čisté. Oklamali mne.“ Karl Wolff

HOLOCAUST – SLEPÁ KOLEJ DĚJIN zkušeného autora Romana Cílka vychází v novém, aktualizovaném vydání.  Je zcela mimořádným dílem, na kterém autor pracoval několik let a jež obstojí i ve srovnání s těmi nejlepšími zahraničními knihami na dané téma. Jde o jedinečnou koláží autentických svědectví obětí hrůzného nacistického vyhlazovacího programu, které se střídají s dramatickým soudním procesem s Karlem Wolffem, vysoce postaveným nacistou, generálem Waffen-SS a pobočníkem Heinricha Himmlera. Erudovaným a zároveň čtivým způsobem odhaluje před čtenáři „temné kouty dějin“ i „festival mistrné zapomnětlivosti“ nacistických vrahů, ale též neobyčejnou odvahu a touhu po přežití lidí, kteří prošli peklem nacistických vyhlazovacích táborů.

Roman Cílek měl velmi blízko k Arnoštu Lustigovi a jeho rodině. Lustig napsal předmluvu k této knize a jeho dcera Eva přijede knihu 20. května do Prahy pokřtít.
Křest proběhne 20. května 2015 od 17.00 hodin, v Literární kavárně Knihkupectví Academia, Václavské náměstí 34, Praha. Srdečně všechny zájemce zveme.
Pokud byste měli zájem o rozhovory, dejte mi, prosím, vědět na mail johana@turner.cz . 

Zkušený autor, velké, nesnadno uchopitelné téma a přitažlivě neotřelý úhel tvůrčího pohledu, tak lze ve zkratce charakterizovat knihu, kterou v roce, kdy si připomínáme 70. výročí porážky hitlerovského režimu, předkládáme čtenářům. U holocaustu, tedy krajně zločinnému vyhlazovacímu záměru, skrývanému pod pojem „konečné řešení židovské otázky“, nikdy nebudeme moci říci, že bylo již vysloveno vše, co by vysloveno být mělo. 

Předmluva ARNOŠTA LUSTIGA ke knize HOLOCAUST – SLEPÁ KOLEJ DĚJIN
Milí čtenáři,
kniha Romana Cílka, kterou držíte v rukou, je knihou, s níž by se měli seznámit členové všech parlamentů na světě, která by neměla chybět v žádné univerzitní knihovně a měl by ji číst a dočíst každý, kdo by rád věděl, co je a co není podstatou lidství a doby, do níž jsme se narodili, v níž jsme žili a žijeme, a kterého tudíž trápí, nemůže netrápit i otázka a podiv nad tím, co dokáže udělat člověk člověku.
Je to kniha o banalitě zla – o legalitě a nepotrestatelnosti zla – a neostýchám se říci, že jaksi už z dálky a v odstupu i o falešné eleganci zla: o masovém zabíjení čistýma rukama.
Je to hluboce lidská, poctivá a dobrá kniha. Řadí se k tomu nejlepšímu, co bylo napsáno o druhé světové válce, a ve svém oboru sahá k dokonalosti. Dočetl jsem ji, jsem  


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 


zpět