Aktuálně

středa, 28. březen 2012 | 10:09

I v dubnu může sněžit… „První sníh“ přiveze Ondřej Škoch (člen skupiny Chinaski) do Staré pekárny v Brně v sobotu 21. dubna. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit již nyní.

I v dubnu může sněžit… „První sníh“ přiveze Ondřej Škoch (člen skupiny Chinaski) do Staré pekárny v Brně v sobotu 21. dubna. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit již nyní.

„První sníh“ se jmenuje CD, které vyšlo vloni v listopadu Ondrovi Škochovi. Jeho autory je manželská dvojice Alice a Ondřej Škochovi. Alice přeložila a Ondřej (známý hlavně ze skupiny Chinaski) zhudebnil devět básní francouzské básnířky Suzanne Renaud. Koncert, na kterém zahraje a zazpívá nejen Ondřej v doprovodu své skupiny, se uskuteční v sobotu 21. 4. v brněnském klubu Stará pekárna. Vstupenky můžete zakoupit už nyní v předprodeji http://www.starapekarna.cz/?pg=1&m=1&datum=2012-4-00 .

Nekoncertují příliš často, a tak byste si rozhodně neměli nechat ujít tento výjimečný zážitek. Jen pro doplnění – kmotry CD se stali synové Bohuslava Reynka - Jiří a Daniel Reynkovi.

Naživo zahraje kapela ve složení Ondřej Škoch, Štěpán Škoch, Darek Král, Jan Linhart a Petr Tichý, zazpívá Tereza Hálová.

Vstupné je v předprodeji 100,-Kč, na místě pak 130,-Kč.

CD První sníh je možné zakoupit ve vybraných obchodech s hudbou za 250,-Kč, na www.nitky.cz nebo na e-mailové adrese nitky@nitky.cz.

 

První sníh, Ondřej Škoch & Suzanne Renaud & Alice Škochová, vychází u www.100promotion.net

tracklist: Pastýřko, prší, Osud je šťastlivý, Klekání, Mezi psem a vlkem, Užovka, Egyptské oko,Myší píseň, Pokoj je prostorný, První sníh

 

Na CD První sníh, které bylo nahráno ve studiu All Senses, spolupracovali:

Hudba - producent Darek Král, Jan Linhart (bicí), Petr Tichý (kontrabas), David Landštof (perkuse, bicí) či Štěpán Škoch (další člen skupiny Chinaski), speciálními hosty byly zpěvačky Tereza Hálová a Radka Kysilková.

Obal vychází z pastelů malířky Jany Švábové blízce spjaté s prostředím rodiny Reynků. 

WEBové stránky www.nitky.cz – Jan Fabík a Pavel Přibyl.

První videoklip, který vznikl ke skladbě Pastýřko, prší, režírovala Ester Brym a vidět ho můžete zde http://www.youtube.com/watch?v=FFiEKtpNBKw.

 

Obecné informace:

CD První sníh volně navazuje na album Nitky z roku 2003 obsahující nejen zhudebněné básně  Suzanne Renaud, ale i jejího manžela Bohuslava Reynka.

Suzanne Renaud – básnířka a překladatelka - se narodila ve Francii na konci 19. století.  Na konci 20. let minulého století se vdala za českého překladatele, malíře a básníka Bohuslava Reynka, a odstěhovali se na Vysočinu, kde také roku 1964 v Havlíčkově Brodě zemřela. Překládala do francouzštiny nejen dílo svého manžela, ale i třeba Vladimíra Holana či Františka Halase.

zpět