Aktuálně

pondělí, 24. březen 2014 | 14:45

Ikona severské krimi v Praze. Thomas Enger osobně! Autogramiáda bude 23. dubna, den před tím se setká s novináři.

Ikona severské krimi v Praze. Thomas Enger osobně! Autogramiáda bude 23. dubna, den před tím se setká s novináři. Možnost akreditace.

 Jeden z nejpozoruhodnějších a nejmimořádnějších talentů – jak Engera tituluje britský The Independentnavštíví po velikonocích Prahu. Přijede, aby podpořil vydání své již třetí knihy v češtině, a také aby se setkal se svými příznivci. 

23. dubna v 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze proběhne křest jeho novinkové knihyInstinkt dravce spojený autogramiádou autora. Protože Thomas Enger má blízko i k hudbě, kmotrem jeho knihy bude známý muzikant Xindl X, který má zase blízko k literatuře. Světový den knihy 23. dubna budeme slavit opravdu mezinárodně – spolu s Thomasem Engerem.

 Zmiňovaná kniha Instinkt dravce (orig. Blodtåke, přeložila Alice Týnská) v zemích, kde vyšla, vzbudila obrovský ohlas: „Takhle vypadá psaní krimi na vysoké úrovni. Thomas Enger patří mezi autory extra třídy;“ či „Zatím to nejlepší od Thomase Engera – a to znamená hodně,“ dopředu tak stručně charakterizují, co můžeme od Instinktu dravce očekávat (více z ohlasů z našeho i mezinárodního tisku naleznete v příloze).

Kvalitu Engerových knih dokládá i fakt, že jejich práva byly prodány již do 23 zemí a kritici ho označují za jednoho z nejtalentovanějších norských autorů posledních let. Komu se podařilo prodávat práva na celou sérii knih filmové producentské společnosti, aniž by byly všechny napsány? Právě Thomasu Engerovi.

Na otázku, jakým způsobem si vysvětluje globální oblíbenost severských kriminálek, odpovídá Enger: „Na tuhle otázku neexistuje zcela jednoznačná odpověď. Domnívám se, že autoři, jako je Henning Mankell (s ním jsem se i setkal), Jo Nesbø, Stieg Larsson, Hakan Nesser či Persson doslova vydláždili cestu dalším skandinávským autorům. Včetně mě. Hlavní důvod oblíbenosti severské krimi však vidím v tom, že knihy našich autorů jsou prostě dobré. Umíme psát zajímavé a strhující příběh J.“ Celý rozhovor s Thomasem Engerem naleznete v přiloženém presskitu.

Možnost setkat se s autorem severské krimi světových kvalit budete mít i vy!

 Tisková konference se bude konat 22. dubna v 11:00Hotelu Sovereign, Politických vězňů 916/16, Praha 1. Žádosti o akreditaci, prosím, zasílejte do 18. 4. 2014 písemně na johana@turner.cz . Žádosti o individuální rozhovory s Thomasem Engerem po tiskové konferenci směřujte, prosím, na můj e-mail johana@turner.cz nebo johanaturner@hotmail.com . Prosím, připojte informaci, zdali budete potřebovat tlumočníka.

Záštitu nad návštěvou převzal velvyslanec Norského království v České republice H. E. Jens Eikaas.

Mediálním partnerem návštěvy a knihy Instinkt dravce je Radiožurnál a Deník.

Partneři návštěvy: NORLA, Neoluxor, Hotel Sovereign a Turner Public Relations s.r.o.

Thomase Engera vydává v České republice nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz .

Obálky knih nakladatelství MOBA, fotky Thomase Engera a obálky jeho knih lze stáhnout v tiskové kvalitě zde http://kestazeni.turner.cz/ .

Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace, neváhejte mne kontaktovat, prosím.

Děkuji za vaši pozornost a přeji pěkný den,

 

Johana Turner

TURNER PR

johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

 

 

 

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

 

 

zpět