Aktuálně

středa, 24. srpen 2016 | 15:00

JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI ožijí v knize Vlastimila Vondrušky. Slavnostní křest proběhne 9. 9. 2016 ve dvoraně Ostrovského zámku.

Jachymovsti demoni.jpg

Nová historická detektivka JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI vychází současně v české a německé mutaci. Slavnostní dobový křest proběhne za účasti významných českých a německých osobností ve dvoraně Ostrovského zámku v pátek 9. září od 17:00.
Beseda a setkání se čtenáři je připravena na sobotu 10. 9. do jáchymovského Lázeňského domu Běhounek od 14:00.

Jeden z našich nejoblíbenějších spisovatelů, nejčtenější autor českých knihoven, držitel celé řady významných literárních ocenění, významný popularizátor naší historie VLASTIMIL VONDRUŠKA má na kontě již přes milion prodaných knihV prvních zářijových dnech k českým čtenářům přibydou i němečtí. Nová historická detektivka z řady Letopisy královské komory v hlavní roli s mladým rytířem Jiřím Adamem z Dobronína s názvem JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONIvyjde současně v obou jazycích. 

Příběh knihy se odvíjí v Údolí svatého Jáchyma, logicky se tedy křest odehraje v blízkém Ostrovském zámku. Protože jde o skutečné významnou událost, která je zařazena do projektu Dny evropského dědictví, zúčastní se jí nejen samotný autor Vlastimil Vondruška, ale i významné osobnosti z Čech a Německa. Patrony se stanou hraběnka Margareta Pospíchalová (roz. Šliková), Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, velvyslanec SRN v ČR a Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR v SRN.

Slavnostní dobový křest knihy Vlastimila Vondrušky JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI / DIE DÄMONEN VON JOACHIMSTAHL, kde nebudou chybět trubadúři, renesanční tanečníci a dobré jídlo a pití, se bude konat ve dvoraně Ostrovského zámku v pátek 9. září od 17:00 (Jáchymovská 1, 363 01 Ostrov). Budeme se těšit na vaši účast. Prosím o její laskavé potvrzení na johana@turner.cz
Knihu bude na místě možné zakoupit a nechat si od autora podepsat.


JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI / DIE DÄMONEN VON JOACHIMSTAHL
Vlastimil Vondruška

Překlad do němčiny Silke Klein za finančního přispění společnosti LaNova Consulting s.r.o. a Karlovarského kraje.  
Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde najevo, že obdobná vražda se stala před dvěma dny, kdy zemřel řeznický mistr. A aby toho nebylo málo, později dojde k další vraždě.

Obal knihy v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: 
JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI                              http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2016/09_zari/Jachymovsti%20demoni.jpg
DIE DÄMONEN VON JOACHIMSTAHL    http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2016/09_zari/Die%20Damonen%20von%20Joachimsthal.jpg


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět