Aktuálně

středa, 19. říjen 2016 | 9:07

Jakou chuť má OCELOVÝ POLIBEK? Okusit vám dá fenomenální JEFFERY DEAVER v jeho nejnovějším krimi románu v hlavní roli s Lyncolnem Rhymem.

ocelový polibek.jpg

Dnes už byste těžko hledali někoho, kdo by alespoň neslyšel o detektivovi Lyncolnu Rhymovi. Jeho autor, americký spisovatel Jeffery Deaver, patří už po mnoho let k  nejlepším na světě. Prodává statisíce knih, které se umísťují vždy na špičkách žebříčků knižních bestsellerů, podle jeho krimi románů se točí filmy (např. Sběratel kostí s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem). Ani my nejsme pozadu, i u nás vládne „Deaver mánie“, každá jeho kniha je netrpělivě očekávána. Jen u nás vyšly zatím v úctyhodném nákladu 625 000 výtisků! Nyní přichází s absolutní novinkou s názvem OCELOVÝ POLIBEK, kterou do češtiny z originálu The Steel Kiss přeložil Dalibor Míček. Stejně jako všechny předchozí vychází v nakladatelství DOMINO ve středu 26. října

Hlavní představitel této série knih kvadruplegický detektiv Lincoln Rhyme -  je mnohými čtenáři považován za novodobé vtělení Sherlocka Holmese: je do značné míry samotářský, podivínský, trpí různými vrtochy, ale to všechno vyvažuje jeho geniální schopnost dedukce.
 „Zamýšlel jsem vytvořit holmesovskou postavu, která používá spíš mozek než tělo," říká Deaver o detektivovi, který se zatím objevil v hlavní roli jedenácti jeho románů. „Řeší zločiny tím, že o nich raději přemýšlí, než aby jako jiní střílel, běhal a úskoky tahal po barech z lidí svědectví."

Jeffery Deaver
OCELOVÝ POLIBEK
Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.
            Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne.

           Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby.
           Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu? 

Nová vydání dalších dvou knih Jefferyho Deavera (KAMENNÁ OPICE a DVANÁCTÁ KARTA) - vychází v upravené sazbě a s úplně novými obálkami 26. října v nakladatelství DOMINO.

Říjnové tituly nakladatelství DOMINO:
STALKEŘI, Paul Finch, edice Napětí
Klient pouze sdělí jméno té ženy. O zbytek se postarají oni. Špinavá práce je na nich; klient si může dělat, co se mu zlíbí. Bez omezení.

TAK TO JE, TAK TO BUDE, Sarah J. Bolton, edice Napětí
Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi?

OSUDY A BĚSY, Lauren Groff, edice Mimo edice
Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let. 


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro nakladatelství Domino www.dominoknihy.cz

zpět