Aktuálně

středa, 12. březen 2014 | 18:37

Jdi za svým snem! Nový román Hvězda od Alex Flinn pro všechny dívky skoro dospělé právě vychází.

Jdi za svým snem! Nový román Hvězda od Alex Flinn pro všechny dívky skoro dospělé právě vychází.

 

Světový bestseller americké spisovatelky Alex Flinn je již její třetí knihou v češtině. Předchozí dvě (Netvor a Dýchání pod vodou) si již stačily vydobýt místo na předních příčkách knihoven všech starších i „náctiletých“ dívek. S Hvězdou to nebude jiné….

Alex Flinn patří mezi jedny z nejoblíbenějších spisovatelek tohoto žánru na světě. Její knihy doporučuje Americká knihovnická asociace jako jedny z nejlepších knih pro mládež. A navíc, všechny její knihy jsou velmi čtivé, ale nikoliv povrchní.

Kniha Hvězda s názvem v originále Diva, přeložila do češtiny Veronika Volhejnová, vychází 15. března 2014 u nakladatelství MOBA.

 

Hvězda, Alex Flinn, anotace:

Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já. Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodně nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně – jojo efektem. A pak se to stalo – dostala jsem se na vysněnou uměleckou střední v Miami! Všechno se může změnit k lepšímu, ale jak mám přesvědčit svou matku, že zpívání je to jediné, co mě v životě opravdu baví?

 

Trailer k filmu naleznete zde: http://youtu.be/Z3MduvbiSy4

 

Ohlasy z médií:

„Spokojenost. Caitlin představuje skvělý příklad někoho, kdo následuje své sny navzdory mínění ostatních.“ - Kliatt

 

„Reálné a promyšlené.“ – Kirkus

 

„Flinn se citlivě zaměřila na zdánlivě nikdy nekončící "tanec" mezi matkou a dcerou, ve kterém je vždy někdo mimo rytmus. Velmi čtivý, nikoli však povrchní příběh.“ - Booklist

 

Ocenění a čestná uznání knihy Hvězda:

* Maryland Black-Eyed Susan Award Master List, 2009-2010

* Rhode Island Teen Book Award Master List, 2007-2008

* Missouri Gateway Award Master List, 2008-2009

 

Informace o autorce Alex Flin, http://alexflinn.com/

 

Alex Flin je americká spisovatelka, jejíž titul Netvor (Beastly) se umístil na prvním místě Bestseller list New York Times a několik měsíců pobyl i na nejvyšším místě USA Today Bestseller list.

Alex Flinn se narodila v Syosset, ve státu New York. Číst už uměla ve třech letech a už v pěti věděla, že se stane spisovatelkou. První dopis, který obdržela od vydavatelství, jí přišel v osmi letech (odmítavý). Ve 12 se přestěhovala s rodinou do Miami na Floridu, kde zažila opravdu těžké časy, neměla žádné přátele a bylo pro ni obtížné navázat kontakt, protože byla velmi stydlivá. A tak trávila čas psaním a hledáním témat. Začala chodit na střední uměleckou školu (velmi podobnou té, co popsala v knize Diva). Pak přesedlala na práva. Jak se později ukázalo, to byla ta správná škola, kde se učit psát pro teenagery. Jak říká: „ psaní pro –náctileté a pro soudce je velmi podobné, mají vysoké nároky na svůj čas a minimální čas na čtení. Také navštěvovala Miami-Dade State advokátní kancelář a studovala případy domácího násilí, ve kterých později nalezla inspiraci pro první knihu Breathing Underwater (2001). Breathing Underwater se umístila mezi Top 10 nejlepších knih pro mladé-dospělé vybrané Americkou knihovnickou asociací.  Následovaly Breaking Point, Nothing to Lose, Fade to Black, Diva, Beastly (Netvor) a A Kiss in Time. Alex Flinn žije v Miami s rodinou (manžel, dvě dcery, pes, kočka, želva). Miluje umění, ráda jezdí na kole a cestuje.

 

Více o nakladatelství MOBA a jeho titulech na www.mobaknihy.cz.

Pokud budete potřebovat další doplňující informace, neváhejte mne kontaktovat.

 

Mediálním partnerem knihy Hvězda je Evropa 2.

 

Děkuji za vaši pozornost a přeji pěkný den.

 

Johana Turner

TURNER PR

johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

 

turner logo final 2

 

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

LOGOTYP MOBA male

 

zpět