Aktuálně

úterý, 22. září 2015 | 12:23

JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME a & SYNOVÉ – romány amerických spisovatelů, které si zatím pořídilo přes 50 milionů lidí na světě, právě vyšly u nakladatelství MOBA.

DOERR obalka TZ.jpg

Na knize, která letos získala Pulitzerovu cenu za prózu, pracoval její autor, americký spisovatel Anthony Doerr, celých deset let. Román JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME se bez problémů držel na špičce žebříčku The New York Times téměř šedesát týdnů a nyní si ho můžeme nyní přečíst i v češtině. 
Pouhý jeden jediný den prodeje knize JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME stačil, aby se vyhoupla mezi desítku nejprodávanějších knih u nás. A to díky nakladatelství MOBA, které knihu vydalo a skvělému překladu Jakuba Kaliny
Příběh francouzské dívky Marie-Laury a německého mladíka Wernera si čte v originále ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE i prezident Obama (více ZDE).

Román & SYNOVÉ Davida Gilberta je doslova mistrovské dílo. Panoramatický, hluboce působivý příběh kultovního spisovatele, dvou vzájemně propojených rodin a srdcervoucích pravd ukrytých za fikcí. Knihu & SYNOVÉ si koupilo na padesát milionů lidí a literární kritik The New York Times ji hodnotí jako „Velký, geniální román!“
V těchto dnech & SYNOVÉ (& Sons) Davida Gilberta vydává nakladatelství MOBA v překladu Petry Prchalové.  

JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍMEAnthony Doerr
Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství?
V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje ho věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo.
Blíží se chvíle osudového setkání...

& SYNOVÉ, David Gilbert
Stárnoucí spisovatel A. N. Dyer, který se důsledně vyhýbá očím veřejnosti a jehož někdejší prvotina Ampersand se stala kultovním románem americké mládeže, se během pohřbu svého dlouholetého přítele psychicky zhroutí při myšlence na to, jaký život vedl a kolika lidem za celé ty roky ublížil. Náhle si uvědomí, že musí žít jinak a udělat věci, které dlouho odkládal. Jako první krok pozve své tři syny, kteří se mnoho let neviděli, aby společně strávili týden v New Yorku: Richarda, který se v Kalifornii snaží prosadit jako scenárista, Jamieho, jenž se na dvacet let ponořil do tvorby dokumentárních filmů o lidském utrpení, a nejmladšího Andyho, jehož příchod na svět před sedmnácti lety celou rodinu rozbil a který je odhodlán před návratem na školu přijít o panictví…

Informace naleznete na www.mobaknihy.cz, obálky v tiskové kvalitě si můžete stáhnout ZDE

V září vychází u nakladatelství MOBA:
Kerstin Signe Danielsson, Roman Voosen, LEDOVÉ HLUBINY, severská krimi
Sam Thomas, SLUŽEBNÁ A VRAH, britská historická krimi
Jan Bauer, CÍSAŘ TÁHNE DO VÁLKY, historické krimi
Jaroslava Černá, ELIŠKA PŘEMYSLOVNA – MATKA OTCE VLASTI, historický román
Virginia C. Andrewsová, PERLA V MLZE, román
Petra Tomášková, VRAŽDA ZA ZÁSLUHY, edice Původní česká detektivka
František Uher, SEVERNÍ NÁBŘEŽÍ, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět