Aktuálně

čtvrtek,  6. říjen 2016 | 11:12

Jubilejní desátý Velký knižní čtvrtek startuje již příští týden

VKČ-ilustrační foto_ autor Lenka Dvořáková.jpg

Evžen Boček, Jiří Padevět, Petr Stančík, Jiří Hájíček nebo Václav Cílek, ale i M. R. Carey, Maggie Ritchieová, Michel Faber, Simon Tolkien či Eleonor Cattonová to jsou někteří z autorů, jejichž novinky se objeví v rámci akce Velký knižní čtvrtek 13. října na pultech knihkupectví. 

Když jsme začínali s prvním „Čtvrtkem“, tak jsme samozřejmě netušili, jaký bude a hlavně jak se zapíše u čtenářů. Letošní podzim ho připravujeme již po desáté a zpětně jsme rádi, že jsme se pro tuto oslavu knih a literatury před šesti lety rozhodli,“ říká zástupce pořadatele Jiří Michek a dodává: „Velký knižní čtvrtek je pro nás skvělá možnost upozornit na atraktivní, zajímavé a hodnotné tituly na trhu. Zároveň je to možnost velmi efektivní. Je to akce, která má pozitivní dopad na celý knižní trh – na čtenářskou obec, nakladatele i knihkupce. Rozhodně v tom chceme pokračovat a prakticky pořád přemýšlíme o tom, jak Velký knižní čtvrtek podpořit, ozvláštnit, aby byl přínosný především pro čtenáře.

Desáté „Velkočtvrteční“ pokračování opět nabídne patnáctku novinek, které by si příznivci kvalitní literatury neměli nechat ujít. Samozřejmě nechybí ani oblíbená setkání s autory, jejichž knihy se objeví v aktuální nabídce. Ta jsou již tradičně situována do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí (13. října) a do Knihovny Jiřího Mahena v Brně v Kobližné ulici (20. října). Pořady bude moderovat redaktor České televize Petr Vizina. Začíná se vždy od 17:00 a vstupné je zdarma. Všechny tituly aktuálního Velkého knižního čtvrtku bude možné zakoupit si na místě za zvýhodněnou cenu.  

Mimo zmiňované setkání v knihovnách připravili pořadatelé i speciální soutěž o nejlepší knihu z Velkého knižního čtvrtku. Tentokrát se bude vybírat ta nejoblíbenější z uplynulých deseti sezón, tedy celkem ze 130 vydaných knih. Soutěž bude vyhlášena na webových stránkách akce v den zahájení aktuálního jubilejního pokračování – ve čtvrtek 13. října - a bude ukončena 13. listopadu. Podrobnosti o soutěži naleznete na webových stránkách www.velkyctvrtek.cz

Více informací naleznete na stránkách www.velkyctvrtek.cz.


Pavel J. Turner
TURNER PR
+420 602 346 315
www.turner.cz

zpět