Aktuálně

středa, 16. březen 2016 | 10:00

Kampaň KNIHA TI SLUŠÍ představuje svou vizuální podobu a web. Tvářemi se stali Hanka Vagnerová a Václav Jílek.

KTS_PLAKAT_07-DEF-WEB TZ.jpg

Podrobné informace k programu letošních oslav Světového dne knihy a autorských práv jsou od 15. března k dispozici na webových stránkách www.knihatislusi.cz. Současně s nimi Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) zveřejnil také vizuální podobu kampaně.

Akce KNIHA TI SLUŠÍ, kterou SČKN pořádá ve spolupráci se všemi významnými knižními prodejci, nakladateli,  spisovateli i knihovnami, tentokrát prvně potrvá celý týden - od 18. do 23. dubna 2016. Jejím cílem je propagovat knihu jako součást moderního životního stylu všech věkových kategorií. K tomu odkazuje jak hlavní motto KNIHA TI SLUŠÍ, tak vizuální podoba plakátů. Své tváře kampani propůjčili herečka Hana Vagnerová a její kolega Václav Jílek.
Na pětici vizuálů herci střídají různé pozice a prostředí: les, vlakové nástupiště nebo kavárnu. Ukazují tak, že knihu lze číst v zásadě kdykoli a kdekoli.

Kniha lidem sluší z vnějšku i vnitřně,“ doplňuje význam loga předseda SČKN Martin Vopěnka. „Tím, že má člověk v ruce knihu, že čte, třeba i ve veřejném prostoru, se stává pro své okolí zajímavějším.“
Kampaň KNIHA TI SLUŠÍ ke Světovému dni knihy a autorských práv  má letos nově také dobročinný rozměr
Za nákupy knih v knihkupectvích zapojených do projektu získají čtenáři unikátní CD autorského čtení s názvem KNIHA TI SLUŠÍ, na němž známí čeští spisovatelé načetli ukázky ze své tvorby. Tento dárek budou moci získat čtenáři i v knihovnách, které v rámci kampaně pro své čtenáře uspořádají nějakou konkrétní akci. 
Výtěžek z prodeje CD audio, která knihkupci a knihovníci pro své čtenáře zakoupí, získají Světluška Nadačního fondu českého rozhlasu a Nadace Leontinka. Peníze budou využity na zpřístupňování knih lidem se zrakovým postižením.

Za výtvarnou podobou kampaně stojí renomované studio ReDesign Petra Krejzka a Kláry Kvízové, které má za sebou návrhy řady knižních obálek, ale třeba i vizuální podoby festivalu Pražské jaro. Ilustrace ve studiu vytvořila Mariana Dvořáková, k jejíž tvorbě patří  kombinovaná koláž. Studiové fotografie pořídil Michal Linhart.

Mediálními partnery  projektu jsou Český rozhlas Radiožurnál a regionální Deník.

Na webu www.knihatislusi.cz budou postupně doplňovány seznamy zúčastněných knihkupectví i doprovodné akce k projektu (autogramiády, autorská čtení atd.).

Mediálními  partnery projektu jsou Český rozhlas Radiožurnál a regionální Deník. Se SČKN na projektu spolupracuje také knihovnická organizace SKIP a Asociace spisovatelů.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro Svaz českých knihkupců a nakladatelů

zpět