Aktuálně

pondělí,  6. květen 2013 | 20:04

Kdo miluje nejvíc?

Kdo miluje nejvíc? Dozvíte se v novém stejnojmenném románu Tess Stimson, který vyšel před pár dny v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy (ale i  inteligentní muže, kteří mají rádi inteligentní ženy).

 

Kniha Tess Stimson Kdo miluje nejvíc vyšla před pár dny jako druhá v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství Domino. Navazuje tak na úvodní knihu Manželka 22, jež v rámci této edice vyšla začátkem letošního roku a vzbudila obrovský zájem ze strany čtenářů i odborníků.  Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy (ve zkratce IRIŽ) by ráda oslovila čtenářky a čtenáře, kterým u nás doposud nikdo nenabídl kvalitní ženskou literaturu. Karin Lednická dodává: „Mám obrovskou radost. Co vyšla Manželka 22 máme výbornou odezvu na tituly edice. Je znát, že na našem knižním trhu skutečně chyběly dobré knihy pro ženy mající vlastní inteligenci , jež nechtějí trávit čas plytkým příběhem, ale zároveň nemají potřebu číst pouze „vysokou“ literaturu... Ručím totiž svojí vlastní hlavou a intuicí za to, že v edici IRIŽ vychází to nejlepší, co je v daném žánru ve světě k mání.“

Kniha Tess Stimson Kdo miluje nejvíc vypráví o vztahu ženy a muže - jeho vzniku, průběhu i zániku, na který má nemalý vliv narození dětí, chod firmy vedené ženou a profesní kariéra muže. Vtipným a neotřelým způsobem vypráví o situacích, kterými jsme si v obdobných variantách v různých životních etapách prošli téměř všichni. O vlastních knihách Tess říká: Mé knihy jsou přístupné i těm čtenářům, kteří možná mají obavu pustit se do něčeho „těžkého“, ale zároveň by si rádi přečetli o tématech, která se jich osobně dotýkají. Jako autorka chci bavit i přinášet informace. Chci se věnovat závažným problémům, ale zcela cíleně volím čtenářsky přijatelnou formu. Víte, mám totiž na paměti zlaté pravidlo spisovatelské profese: hleď, aby čtenář otočil na další stranu“.

Román je psán zajímavou formou, kdy každá osoba vypráví určité události a popisuje časové úseky svými vlastními slovy. Je pak zajímavé zjišťovat, jak se mohou lišit stejné situace prožité různými lidmi a jak nevinným způsobem dochází ke konfliktům a nedorozuměním.

Knihy novinářky a spisovatelky Tess Stimson byly přeloženy do patnácti jazyků.Literární tvorbě se začala věnovat už během své žurnalistické mise na Středním Východě, kdy dodávala reportáže do CNN či BBC a byla dopisovatelkou Daily Mail, Mail on Sunday, Daily Express,  Glamour Magazine a The Times.

 

Mužský pohled na knihu Kdo miluje nejvíc přináší Jiří Vlček z Palmknih: „Co mě vysloveně bavilo, tak byl způsob vyprávění. Takže jednou se podíváme na klíčovou událost očima jednoho z účastníků a podruhé si ji zopakujeme jiným pohledem. Není to k zahození, v reálném životě se to nejspíš děje taky, jen si to doma tak hezky nevyprávíme“.

Celou recenzi si můžete přečíst zde http://www.dominoknihy.cz/inteligentni-romany-pro-inteligentni-zeny/kdo-miluje-nejvic v sekci recenze.

 

Kniha Kdo miluje nejvíc vyšla u nakladatelství Domino 30. dubna 2013, přeložila Klára Šumová. www.dominoknihy.cz.

Více informací o knize, autorce a překladu naleznete v příloze, včetně rozhovoru s Tess Stimson.

 

Obsah knihy:

Tess Stimson, KDO MILUJE NEJVÍC (The Cradle Snatcher), přeložila Klára Šumová

Clare Eliasová od začátku těhotenství ani na vteřinu nepochybovala, že bude dobrou matkou. Vždycky přece všechno zvládla: je majitelkou prosperující sítě květinových síní, má hezkého (a o deset let mladšího) manžela Marka, který je jí po všech stránkách oporou. Clare se zkrátka vždy vydařilo vše, na co sáhla. Proč by se tudíž měla obávat něčeho tak přirozeného, jako je mateřství.

Pak ale dvojčata přijdou na svět a Clare najednou zjišťuje, že nezvládá vůbec nic. Zoufale sedí na  posteli a snaží se nevnímat, že má kruhy pod očima, neumyté vlasy a pobryndané tričko. Odjakživa tvrdila, že chůva nikdy nepřekročí práh jejího domu, ale teď ví, že pokud nevyhledá pomoc, zhroutí se.

A tak do života Eliasových vstoupí mladá a půvabná Jenna, která péči o děti zvládá s profesionální nonšalancí. Její příchod však nepřinese pouze příjemné změny: Marc se najednou začne chovat odtažitě, pak vážně onemocní jedno z dětí… a následná smršť událostí postaví Clare – a vlastně i Jennu – do situace, v níž by se nechtěla ocitnout žádná žena na světě.

zpět