Aktuálně

pátek, 17. duben 2015 | 12:27

Kniha MUŽ BEZ PSA švédské legendy Håkana Nessera startuje novou detektivní sérii v hlavní roli s kriminálním inspektorem Gunnarem Barbarottim.

MUZ BEZ PSA.jpg

Legenda stvořila legendu. Světoznámý švédský spisovatel Håkan Nesser vytvořil dva brilantní detektivy. Prvního z nich detektiva Van Veeterena čeští čtenáři už znají (Žena s mateřským znaménkem, Čtvrtá oběť, Síť, Hlavolam), s druhým – inspektorem Gunnarem Barbarottim – mají příležitost seznámit se nyní. Knihou MUŽ BEZ PSA začíná série kriminálních příběhů s inspektorem v hlavní roli.
Exkluzivním vydavatelem knih Håkana Nessera u nás je nakladatelství MOBA.

Håkan Nesser je původním povoláním učitel. Psát knihy začal v roce 1988. Opakovaně vyhrál ocenění Nejlepší švédský román, získal Glass Key a spoustu nominací…Jeho knihy byly přeloženy do 9 jazyků a vyšly ve 25 zemích světa. 
Inspektora Gunnara Barbarottiho představil světu v roce 2006 ve zmiňovaném románu MUŽ BEZ PSA(Människa utan hund, Human without Dog) a je jeho hlavním hrdinou až do dnešních dnů.
Barbarotti je švédský policejní inspector s italskými kořeny. Oproti Van Veeterenovi má mnohem pozitivnější povahu. Jeho příběhy se odehrávají ve Švédsku, i když město Kymlinge je fiktivní.

A jaký je první případ inspektora Gunnara Barbarottiho MUŽ BEZ PSA?
Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se o zvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost?

Knihu MUŽ BEZ PSA do češtiny přeložila Helena Matochová. 

Všechny obálky knih v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz v sekci MOBA.

V dubnu v nakladatelství MOBA vychází:
Michael Robotham, Řekni lituji - světová krimi
Alena Jakoubková, Prodám manžela…, Zn. Spěchá, román pro ženy
Václav Gruber, Žena.exe, román  
Inna Rottová, Konec milovníka žen, edice Původní česká detektivka
Jaroslav Kuťák, Sklepy architekta Hellera, edice Původní česká detektivka
Jan Bauer, Vražedná mše, historický románJohana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

zpět