Aktuálně

pondělí, 20. duben 2015 | 12:08

KNIHY MAJÍ ZELENOU se bude konat již za 3 dny, ve čtvrtek 23. dubna.

Plakat tz_Knihy maji zelenou.jpg

Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU je určená zejména na podporu knihkupců a čtení. I proto má podtitul „najděte si cestu ke svému knihkupci“. V den konání akce, 23. dubna, na Světový den knihy a autorských práv, budou knihkupci po celé republice pořádat různá setkání s autory, workshopy, čtení, ale také poskytovat  15 % slevu na nákup tištěných knih. Přesný seznam knihkupců zapojených do akce, přehled akcí a další informace naleznete na www.knihymajizelenou.cz. Na zmiňovaných webových stránkách je k dispozici interaktivní mapa, kde si lze jednoduchým způsobem najít nejbližšího knihkupce. 

Najdou i děti cestu do knihkupectví? 
Ukázat jim správný směr může celostátní soutěž pro třídní kolektivy základních škol pod názvem CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI aneb Reportáž z našeho knihkupectví, kterou slavnostně vyhlásí  SČKN(předseda Svazu, nakladatel a spisovatel Martin Vopěnka) společně s Klubem mladých čtenářů Albatros(Eva Sadílková) a Knižním klubem Fragment (Klára Zumrová)  v den konání akce KNIHY MAJÍ ZELENOU,tedy 23. dubna v 11:15, v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Na místě soutěž podpoří nejen čtením, ale i divadélkem, spisovatelé Daniela Krolupperová, Marka Míková a Vratislav Maňák – profily autorů knih pro děti a složení odborné poroty naleznete v příloze.
Přítomné děti by si měly svátek knih především užít, ale samozřejmě získají i důležité informace o soutěži a odborné porotě, která bude jejich písemné reportáže posuzovat.
Zástupci pořádajících organizací budou na místě připraveni zodpovědět i dotazy novinářů.

„Myslíme si, že knihkupectví se významnou měrou podílí na utváření veřejného prostoru. Spoluvytváří místní atmosféru a mělo by patřit k tomu hodnotnému a stálému, co dané město svým obyvatelům nabízí. Je prostě trochu víc než běžný obchod. Rádi bychom, aby se toto kouzlo knihkupectví naučily vnímat a vyhledávat už školní děti. Třeba jim právě tato soutěž pomůže jejich místní knihkupectví poznat; objevit. A v něm pak třeba najdou tu pravou knihu, která je přivede ke čtení,“ dodává k soutěži pro žáky Martin Vopěnka, předseda SČKN

KNIHY MAJÍ ZELENOU pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Asociací spisovatelů, za podpory významných nakladatelů, distributorů i tiskáren a pod záštitou MŠMT ČR.

Vybrané tipy na setkání s oblíbenými autory:  

PRAHA
10:00     Palác knih Luxor, beseda a čtení s Klárou Smolíkovou
11:15     Palác knih Luxor, vyhlášení soutěže pro školy (SČKN, KMČA, KKF) a setkání s  Danielou Krolupperovou, Markou Míkovou a Vratislavem Maňákem
16:00     Knihkupectví Kosmas/Sokolovská, autorské čtení s Milošem Kratochvílem
17:00     Knihkupectví Aurora/Spálená, setkání s Vilmou Kadlečkovou
20:00     Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy, autorské čtení a beseda s Petrou Hůlovou

MĚLNÍK
16:00     Knihkupectví Želví doupě, čtení s Terezou Brdečkovou a Jiřím Dědečkem

KOLÍN
15:30     Kosmas, setkání s Emilem Haklem a Václavem Kahudou

BENEŠOV
14:00     Knihkupectví Daniela, setkání s Janem Burianem

OSTRAVA
11:00     Knihcentrum/Smetanovo náměstí, čtení s Lukášem Urbánkem

OLOMOUC
15:30     Kanzelsberger a.s., čtení a autogramiáda s Michalem Sýkorou

KNIHY MAJÍ ZELENOU  aneb najděte cestu ke svému knihkupci (nejen) 23. dubna 
Oslavte Světový den knihy a autorských práv čtením. 
Dárky dostanete i vy – 15 % slevu na nákup tištěných knih, ale také setkání se známými spisovateli.
To vše 23. dubna ve vašem oblíbeném knihkupectví. 

Mediálními partnery akce jsou: Regionální Deník, denik.cz a rádio Impuls.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

pro Svaz českých knihkupců a nakladatelů

 

 

zpět