Aktuálně

neděle,  1. červenec 2012 | 17:28

Knihy si dovolenou neberou, ale můžete je vzít s sebou. Skvělé novinky včetně detektivky Nevinnost od Islanďanky Stelly Blómkvistové vycházejí v těchto dnech.

Knihy si dovolenou neberou, ale můžete je vzít s sebou. Skvělé novinky včetně detektivky Nevinnost od Islanďanky Stelly Blómkvistové vycházejí v těchto dnech.

Dobrou zprávou je, že kvalitní knihy vycházejí i během letních prázdnin a dovolených. Ještě lepší zprávou je, že hned v prvních červencových dnech vyjde další novinka od islandské spisovatelky Stelly Blómkvistové. I když vlastně nikdo s určitostí nemůže říct, kdo vlastně Stella Blómkvistová je. Autor či autorka píše pod pseudonymem, zůstává po mnoho let tajemná stejně jako její knihy a říká se, že je to veřejně známá osoba Islandu. Krimi Nevinnost je již několikátou v řadě, která byla přeložena do češtiny. Autorka si získala přízeň čtenářů a tak nakladatelství MOBA vydává další detektivní příběh advokátky Stella Blómkvist v pořadí.

Zmiňovaná Nevinnost začíná nálezem mrtvoly mladé ženy v jezírku. Místní tisk rychle „odhalí“ viníka: má jím být otec zesnulé, íránský přistěhovalec, který měl na své dceři spáchat vraždu ze cti, protože byla těhotná. Když však mladá advokátka Stella Blómkvist začne s vyšetřováním, zjistí, že případ je mnohem komplikovanější, než si až dosud myslela. Narazí totiž na skupinu bezohledných mužů, kteří obchodují s drogami a zneužívají mladé ženy.

 

Kromě zmiňované severské krimi vyjde několik dalších původních českých detektivek, na které je nakladatelství MOBA specialista.  Těšte se na:

Masožravé rostliny Evy Kačírkové: v šesti povídkách autorka jasně vymezuje hranici mezi normálním, spořádaným životem a zločinem.

Mlžná tvrz Dany Ruskové: mladá ošetřovatelka pečuje v sídle Mlžná tvrz o starou dámu mající podivné změny nálad….

V edici světová krimi vyjde pokračování série „amerických kočičích“ detektivek od Lydie Adamson tentokrát pod názvem Kočka s houslemi.

 

Kdo má rád historické romány s tajemnými zločineckými zápletkami určitě si užije novinku Klášter kostlivců od Jana Bauera, který nás zavede do doby Václava IV. do jižních Čech a hlubokých šumavských lesů….

 

V červenci vyjdou i dvě knihy českých spisovatelek:

Past na duši Jitky Proškové: dvě novely talentované plzeňské autorky nabízející rozdílný pohled a způsob vnímání ženy a muže.

Bratři, sestry a jiná neštěstí Václavy Molcarové: přátelé, sourozenci, milenci = čtyři navzájem propletené osudy.

 

A na srpen už se můžete těšit na novinku od Františka Niedla s názvem Past.

 

zpět