Aktuálně

pondělí, 20. únor 2012 | 20:25

Knihy Útěk do pekel českého spisovatele Františka Niedla a V zimě, kdy připluli lvi Jana Costina Wagnera právě vydává nakladatelství Moba.

Knihy Útěk do pekel českého spisovatele Františka Niedla a V zimě, kdy připluli lvi Jana Costina Wagnera právě vydává nakladatelství Moba. Jedinečné a strhující tituly, které by neměly ujít vaší pozornosti!

Útěk do pekel českobudějovického autora Františka Niedla je v české literatuře naprosto ojedinělou knihou, srovnatelnou jen s nejlepšími evropskými a světovými romány. Strhující příběh, plný vzrušení a s řadou nepředvídatelných událostí vás nenechá vydechnout až do samotného konce. Útěk do pekel vychází u nakladatelství  Moba a k dostání bude od 13. března u všech dobrých knihkupců.

Hlavní hrdina, vystudovaný filozof Pavel Vencl, si užívá život plnými doušky. Milovník žen se živí hrou karet a baví boxem. První den okupace (15. březen 1939) tráví v náručí své milenky Katy a rád by, aby tomu bylo i nadále…Události ho donutí k emigraci – nejprve do Švýcarska, pak Francie, Anglie a nakonec za oceán. Díky své konfliktní povaze se dostává do značně dramatických situací, na vlastní kůži poznává různé způsoby brutality, ať už od mocenských složek států nebo od spoluvězňů. Je cynický, arogantní, pohrdá lidmi a neváhá zabít, přesto díky své inteligenci, nadhledu, břitkému smyslu pro humor a notné dávce štěstí dokáže přežít v každé situaci… 

O oblíbenosti knih Františka Niedla svědčí i fakt, že Útěk do pekel je již sedmý titul, který brněnské nakladatelství  Moba  vydává. V příloze naleznete rozhovor ke knize s autorem.

Křest knihy Útěk do pekel se bude konat 27. března 2012 od 16.30 hodin v knihkupectví Kanzelsberger, Kanovnická 3, Č. Budějovice. Kmotrem knihy bude RNDr. Jan Zahradník, vysokoškolský pedagog, krajský a městský zastupitel a někdejší krajský hejtman.

 

Dalším titulem, který zcela jistě vzbudí velký zájem, je kniha německého spisovatele Jana Costina Wagnera V zimě, kdy připluli lvi. Jak konstatovala Christine Westermann z WDR: „ Co už může člověk říci o knize lepšího než, že s ní s láskou strávil dva dny a dvě noci...“, oblíbenost autora dokládá i přeložení jeho dalších knih do celkem čtrnácti jazyků. V zimě, kdy připluli lvi vyšla už ve Španělsku, Velké Británii, Itálii, Holandsku a Francii. U nás se objeví na pultech také 13. března.

Detektiv Kimmo Joentaa se chystá - už tradičně (po smrti své ženy)- prožít vánoční svátky ve společnosti whisky a mléka. Jenže všechno je nakonec docela jinak. Nejprve se před jeho dveřmi objeví Larissa, vyzáblá prostitutka, která se u něj na pár dní ubytuje, a o něco později je na Hämäläinena, proslulého moderátora velkolepé televizní talk show, spáchán atentát, kterému stěží unikne. Joentaa při vyšetřování narazí na záhadnou souvislost mezi tímto nezdařeným atentátem a smrtí soudního lékaře, který byl několik týdnů před svou smrtí hostem Hämäläinenovy talk show. Hämäläinen se mezitím připravuje na svůj velkolepý návrat a vrah trpělivě čeká na svoji šanci... 

Nakladatelství Moba dosud vydalo ještě tyto knihy  Jana Costina Wagnera : Mlčení, Ledový měsíc.

 

Právě vyšlo:

únor

Záskok za pánaboha, Pavel Jansa, původní česká detektivka

Jahody se šlehačkou, Hana Prošková, původní česká detektivka

Růže pro císařovu milenku, Anna Březinová, ženský a společenský román

Strážci Horní země, Ondřej Pivoda, historický román

 

Dále chystáme na březen:

Smutný medvídek, John J. Lamb, krimi

Zítra večer vyjde slunce, Tomáš Štambera, historické krimi

Tajemství sedmi ještěrek, Veronika Černucká, Původní česká detektivka

Třetí strana mince, Vítězslav Welsch, Původní česká detektivka

Fiorella a hřbitov upírů, Vlastimil Vondruška, pro děti a mládež

Příliš svůdná vdova, Liz Carlyle, ženský a společenský román

 

zpět