Aktuálně

pondělí,  9. říjen 2017 | 10:35

Kokain, sex, Stalinovi agenti, nacisti, komunisti, dekadence…Berlín, 1929 – to je krimi noir MOKRÁ RYBA Volkera Kutschera!

Mokra ryba_TZ.JPG

„Ve dvacátých letech byl Berlín nejpokrokovějším městem Evropy, nemusel se bát srovnání s moderními americkými metropolemi, jako byl New York nebo Chicago. A právě tuhle modernitu chci ukázat, toho kypícího ducha doby, která od naší současnosti není vůbec tak vzdálená. Ve dvacátých letech již byly předznamenány mnohé moderní tendence, které se potom znovu probudily až v šedesátých letech. Pro mě je poslední fáze Výmarské republiky také časem zmařených příležitostí, jelikož vyústila v katastrofu Třetí říše – což ovšem nutně nemusela. Současníci komisaře Ratha však o blížící se katastrofě neměli tušení.“ Volker Kutscher o svojí knize MOKRÁ RYBA.

Brilantním detektivním příběhem MOKRÁ RYBA odstartuje nakladatelství MOBA jedinečnou sérii příběhů kriminálního komisaře Gereona Ratha. Výtisků s jeho příběhem se už prodalo mnoho přes milion kusů a byly přeloženy do mnoha jazyků. 
MOKRÁ RYBA má už i svoji komiksovou podobu; více ZDE, ale i prequel, který vyšel v němčině 5. října 2017 pod názvem Moabit.

MOKRÁ RYBA patří k tomu nejlepšímu, co v letošním roce vychází. I proto byla zařazena do prestižní akce Velký knižní čtvrtek.  

MOKRÁ RYBA, v němčině Der Nasse Fisch, v angličtině Babylon Berlin, a další příběhy Gereona Ratha se staly předlohou nesmírně nákladného, historicky nejdražšího německého seriálu s názvem Babylon Berlin a rozpočtem 40 milionů eur, který bude mít premiéru na SKY už v polovině října.
Režie se ujal Tom Tykwer (Lola běží o životPaříži, miluji TěParfém: Příběh vrahaAtlas mraků), hlavní roli Gereona Ratha ztvárnil  Volker Bruch, kterého proslavila role Dietera v oscarovém filmu Předčítač.

Na trailer se můžete podívat ZDEVíce informací o Volkeru Kutscherovi, rozhovor, ukázku z knihy naleznete v přiloženém press kitu.
Obálku v tiskové kvalitě si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/10_rijen/Mokra%20ryba_final.jpg

Volker Kutscher, MOKRÁ RYBA
Berlín roku 1929. Kriminální komisař Gereon Rath zažívá město, které je v rauši. Kokain, ilegální noční kluby, politické pouliční bitvy – zkrátka život na hraně i za ní. Mladý, ctižádostivý komisař byl po neúmyslném zabití civilisty v rodném Kolíně nad Rýnem přesunut na berlínské mravnostní oddělení. Tam se ale na vlastní pěst se zaplétá do vyšetřování, které vede oddělení vražd. Neznámý mrtvý, jehož tělo nese stopy bestiálního mučení, je pro berlínskou mordpartu záhadou. Ovšem Gereon Rath při svém pátrání zjistí, že situace je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá. Zatímco se policejní sbor potýká s vyostřenými demonstracemi, mladý detektiv se do případu zaplétá čím dál víc. A vůbec netuší, že svým vyptáváním píchl do vosího hnízda…

Podrobné informace o autorovi a jeho další tvorbě naleznete zde: www.gereonrath.de, o seriálu Babylon Berlin pak www.babylon-berlin.com.

Říjnové knižní novinky nakladatelství MOBA:
MOKRÁ RYBAVolker Kutschersvětový krimi bestseller

O DÍVCE GRACE, Anthony Doerr, světový bestseller
PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ, Vlastimil Vondruška, kompletní vydání v limitované edici
IKARUS, Deon Meyer, světový krimi bestseller
PAPÍROVÁ LABUŤLeylah Attar, světový bestseller
PŘÍPAD PODEZŘELÉHO ARCIBISKUPA, Stanislav Češka, historická krimi
ZLOMYSLNÝ OSUD, David Nedoma, historická krimi
IDEÁLNÍ MANŽEL Z NEBE NESPADNE, Alena Jakoubková, román
ŽIVOT MŮŽE BÝT TAK SNADNÝ, Ingo Froböse, Peter Grossmann, rádce
KRÁLOVSTVÍ VĚČNÉHO TICHA, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět