Aktuálně

úterý,  1. červenec 2014 | 20:03

Komedie Sen noci svatojánské otevře druhou scénu Letních shakespearovských slavností.

SNS.jpg

Zatímco na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu se již naplno zabydlela letošní premiéra komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela, na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí se vše připravuje na přivítání prvních diváků. Od 2. července zde bude uváděna loňská velmi úspěšná komedie Sen noci svatojánské.

V režii autorského tandemu SKUTR se divákům představí výteční herci v čele s Vandou Hybnerovou, Davidem Prachařem, Csongorem Kassaiem, Hanou Vagnerovou, Martinem Písaříkem, Josefem Poláškem, Markem Danielem, Václavem Koptou a dalšími.

„Letní scénu HAMU na Malostranském náměstí si již oblíbila početná skupina diváků,“ říká umělecký ředitel Slavností Libor Gross. „Hrajeme zde od roku 2007, tedy po osmé, a zdejší malebný plenérový prostor si pochvalují jak návštěvníci našich představení, tak i herci. Výhodou jistě je i jeho vynikající dostupnost. Lichtenštejnský palác, který se nachází v těsné blízkosti chrámu svatého Mikuláše, nabídl již osm shakespearovských inscenací, letošní devátou bude právě Sen noci svatojánské. Skvělá komedie, která byla loni při svém premiérovém uvedení zcela vyprodána, se okamžitě zařadila mezi nejúspěšnější tituly Slavností. Všichni, kdo se v loňském roce na Sen nedostali, mají letos stále šanci. Hrajeme jej každý den kromě nedělí od 2. do 23. července,“ dodává Libor Gross.

Letní shakespearovské slavnosti se konají od 24. června do 6. září v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji v síti Ticketportal a na pokladnách obou scén v hrací dny vždy od 15:00 do 21:00 (při zadaných představeních do 18:00). Představení začínají obvykle ve 20:30 a cena vstupenek je od 290 Kč. 

Více informací o letošním programu, repertoáru, vstupenkách a možných slevách naleznete na www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Ilustrační foto ke stažení naleznete zde: http://www.shakespeare.cz/2014/cz/sen-noci-svatojanske-fotogalerie/163/

Generálním partnerem festivalu je investiční skupina PPF.
Hlavní partneři: HOMECREDIT, O2 Czech Republic a.s.,ČEZ.
Hlavní mediální partneři: Právo, Rádio Impuls, TV Prima.
Mediální partneři: Novinky.cz, Mladá fronta, E15, Euro, Scena.cz, Rádio Rock Zone, Květy, Story.

 

Pavel J. Turner
TURNER PR
pavel@turner.cz; 420 602 346 315
www.turner.cz

 

zpět