Aktuálně

čtvrtek, 24. říjen 2019 | 10:54

Kronika zániku Evropy Vlastimila Vondrušky vychází právě dnes

Kronika zaniku.jpg

Románovou vizi blízké budoucnosti Vlastimila Vondrušky, nejčtenějšího českého autora historických románů několika posledních let, koupíte u všech dobrých knihkupců už dnes.
Na trailer knihy se můžete podívat zde: https://youtu.be/rXq9DC8LFnU.
Novinku o tom, jak to celé začalo a jak by to mohlo skončit, vydává nakladatelství MOBA. V příloze naleznete rozhovor s Vlastimilem Vondruškou ke knize Kronika zániku Evropy.

„Tvrdím, že dějiny se opakují, což jsem se pokusil dokázat třeba v knize Breviář pozitivní anarchie. A právě z ní jsem odvodil filozofii Kroniky zániku Evropy. Ano, je to kniha o blízké budoucnosti, v níž se z hlediska dějin sice mění kulisy, ale příběh se až s mrazivou hrůzou opakuje.“ říká o knize Vlastimil Vondruška
Kronika zániku Evropy se odehrává v letech 1984 až 2054. Jak se mu podařilo skloubit dobu, kterou jsme prožili, s vizí budoucnosti, vysvětluje: „Technicky to jednoduché nebylo, to přiznávám. Nakonec jsem si pomohl tím, že dílo je rozděleno na dvě části. Ta první se jmenuje „Jak to celé začalo“ a končí letošními eurovolbami. Druhá část „Jak by to mohlo skončit“ pak pokračuje jako vize dalších osudů mých hrdinů ve světě, který se řítí k neřešitelným problémům, jež si v podstatě sám vytvořil. Protože však nejsem autor, který by si liboval ve zmaru a depresi z nemožnosti něco udělat, mí hrdinové nesedí s rukama v klíně, ale snaží se zachránit alespoň svůj mikrosvět, v němž se pohybují."

Kronika zániku Evropy (1984 - 2054), Vlastimil Vondruška
Román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhý díl „Jak by to celé mohlo skončit“ modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace. Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá budoucí rozpad západoevropské demokracie, a proto s členy rodiny a přáteli budují malé chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a bojům o přežití.


Říjnové tituly nakladatelství MOBA
Rachel Caine, Proti proudu - americký krimi thriller
Volker Kutscher, První padlí – světový bestseller, knižní předloha seriálu Babylon Berlin
Håkan Nesser, Úplně jiný příběh – severská krimi
Vlastimil Vondruška, Kronika zániku Evropy – románová vize blízké budoucnosti nejprodávanějšího českého autora
Caroline Bernard, Múza z Vídně – román
František Niedl, Inspektor s velkým ptákem – česká detektivka
Anna Carré, Dámská jízda – román
Jarmila Pospíšilová, Lišákova pravda - edice Původní česká detektivka
Román Cílek, Copak jsem Bůh­? – edice Původní česká detektivka


TURNER PR 
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět