Aktuálně

úterý, 12. leden 2016 | 14:09

Leden bude plný skvělých knižních novinek. Vyjde nový krimi román Vlastimil Vondrušky MRTVÝ POSEL nebo skvělá detektivka Švéda Håkana Nessera DÍVKA, KTERÁ NIKOMU NECHYBĚLA.

Mrtvý posel.jpg

I tento rok bude ve znamení knih nejčtenějšího současného českého spisovatele Vlastimila Vondrušky. Nejen, že vyjde další díl Husitské epopeje, ale těšit se můžete i na zbrusu nový příběh Jiřího Adama z Dobronína pod názvem MRTVÝ POSEL
Královský písař Jiří Adam z Dobronína nalezne u dveří svého domu těžce zraněného muže. Umírající stihne ještě říci, že se chystá jakési spiknutí, jenže zemře dřív, než stačí povědět víc. Jiří Adam z Dobronína pochopí, že pro úspěch svého pátrání musí smrt onoho muže zatajit. Nejdříve však potřebuje zjistit, kdo to je a proč se v posledních dnech objevoval u všeho důležitého, co se na Starém Městě pražském stalo. Pomalu začíná skládat střípky skoro neuvěřitelného zločinu. Jenže proti němu stojí mocní nepřátelé.

Čtenáři i odborníky vysoce hodnocený – dnes již klasik švédské krimi školy – Håkan Nesser napsal další příběh s detektivem Van Veeterenem v hlavní roli.
Pod názvem DÍVKA, KTERÁ NIKOMU NECHYBĚLA (Kommissarien och tystnaden, přeložila Helena Matochová) vyjde v češtině 19. ledna. 
Ve Švédsku je parné léto a vrchní komisař Van Veeteren už se nemůže dočkat dovolené. V té době se vyšetřování zaměří na tajemnou a značně podezřelou náboženskou sektu. Jedna z jejich členek, dívka na prahu dospělosti, je nalezena mrtvá v lese nedaleko letního tábora skupiny. Byla brutálně znásilněna a uškrcena. Objevení jejího těla telefonicky oznámil anonymní volající. Členy sekty Čistý život vede Oscar Yellinek, charismatická, ale obezřetně hlídaná postava s mesiášským komplexem. Členové sekty Čistý život nebrání vyšetřování události, ale rozhodli se o celé věci zcela mlčet, čímž matou a rozčilují Van Veeterena a jeho kolegy...

Příznivci českobudějovického spisovatele Františka Niedla si přijdou na své v jednom z jeho raných děl. Sci fi SLUNCE NA ÚTĚKU vypráví příběh Mika a Bessy, páru, který přežil katastrofu nevídaných rozměrů jen díky náhodě v krytu ve Skalistých horách. Několik krásných a prosluněných dní se jako mávnutím proutku mění v něco nedefinovatelného, v něco, s čím se lidstvo dosud nesetkalo. Po dvou relativně klidných měsících se hlavní hrdinové rozhodnout úkryt opustit a vydávají se hledat další přeživší. Krajina, kterou znali, se změnila k nepoznání. A přesto i v tomto fantaskním a mnohdy děsivém světě neztratili lidé většinu svých dřívějších vlastností, takže vedle zla nepřestává existovat dobro a vedle zbabělosti zase neobyčejná odvaha a touha po životě.

Další lednové novinky nakladatelství MOBA
Z NEBE DO RÁJE, Sophie Bérard, romantický román (Vom Himmel ins Paradies, přeložila Stanislava Sladká)
PRO JMÉNO A ČEST, Naďa Horáková, historický román
POD HVĚZDOU BLÁZNŮ, Jarmila Pospíšilová, román
NEZRALÁ VRAŽDA, Stanislav Češka, edice Původní česká detektivka
PROJEKT SANDRINA, Eva a Jiří Houserovi, thriller

Těšte se v únoru na:
Zeď vzpomínekknihu povídek Anthony Doerra, jehož román Jsou světla, která nevidíme si získal srdce mnoha čtenářů a patřil mezi nejčtenější knihy loňského roku.
7 dní, v pořadí již třetí krimi román sympatického jihoafrického spisovatele Deona Meyera, jež vloni na podzim navštívil Prahu a předchozí dva romány si získala obrovskou přízeň.

Obálky knih v tiskové kvalitě můžete stahovat zde: http://kestazeni.turner.cz/knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2016/01_leden/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět