Aktuálně

úterý, 19. červen 2018 | 10:02

Lemmy, Slash a Ewa Farna - tři hudební ikony v novém klipu kapely TH!S

L (Lemmy) TH!S foto Martin Šimral (TZ  (4).jpg

Druhý videoklip ke skladbě L(Lemmy) z debutového EP „We are TH!S” vznikal v neuvěřitelně fotogenickém areálu Králodvorských železáren nedaleko Berouna. Režie se tentokrát, na rozdíl od prvního videoklipu, ujal Vojta Kotek, který je zároveň baskytaristou kapely. Podobně jako v případě jejich prvního klipu Dance! se vyplatí vydržet až do úplného konce, kdy dochází k nečekané pointě. Na videoklip se můžete podívat zde: https://youtu.be/9-wWanB-aBk.

Pecku L(Lemmy) jsme napsali na počest tomuhle rokenrolovýmu princi ještě za jeho života, ale pravděpodobně ji i tak nikdy neslyšel. O obrazovém ztvárnění jsem přemýšlel dlouho a hodně dlouho jsem si klip nedovedl vůbec představit. Jak udělat klip k písničce o Lemmym bez Lemmyho? Až těsně s blížícím se termínem natáčení mě napadl klíč, jak ke klipu přistoupit…,“vysvětluje Vojta Kotek.„Na konci našeho prvního klipu k písni Dance! vystupujeme v převlecích za slavné muzikanty. Tehdy vznikl i nápad s Ewou Farnou. Když jsem si totiž v kostýmu Slashe sundal klobouk a zůstala mi na hlavě kudrnatá paruka, všimli si kluci z kapely, že nápadně připomínám jednoho muže, který je Ewě velmi blízký. Rozhodl jsem se tuto myšlenku využít a dotáhnout. Napadlo mě, že zkusím oslovit Ewu, zda by nechtěla s námi tenhle vtípek dotáhnout. Ewa projevila skutečně skvělý smysl pro humor. Nápad se jí líbil a dokonce se uvolila v klipu zahrát hlavní ženskou roli. Nejen, že zvládla velmi náročný natáčecí den plný nepříjemných příkoří, ale ještě navíc svou roli sehrála opravdu brilantně! Je to velká profesionálka a strašně fajn holka! Náš zpěvák Honza Melíšek ztvárnil prince Lemmyho, na kytaristu Ondru Vyorala a bubeníka Pepu Černého vyšly role Lemmyho bodyguardů. Velkou pomocí nám byli i naši fanoušci, kteří v klipu sehráli dělníky a Lemmyho poddané.”

Honza Melíšek o vtělení do postavy Lemmyho: „Hrát postavu takové legendy byla velká zodpovědnost. Ale chtělo se po mě, abych většinu času pil a kouřil, takže to šlo. Vtělení do Lemmyho se mi zalíbilo natolik, že když mi v maskérně sundavali bradavice, uronil jsem slzu. Z role jsem si přenesl i Lemmyho zálibu ve whisky s kolou, ačkoli tu jsem sdílel už dávno předtím.”

Obsazení videoklipu:
dělník Honza/Lemmy           Honza Melíšek
jeho sok/Slash                        Vojtěch Kotek
Femme Fatale/Ewa               Ewa Farna
dělník Ondra/bodyguard      Ondřej Vyoral
dělník Pepa/bodyguard        Josef  Černý
Tanečnice                                 Anet Antošová Crew

Tvůrci videoklipu:
střih                                        Tomáš Klímek
kamera                                   Marek Dvořák
produkce                                Stink Prague
scénář a režie                        Vojtěch Kotek
sound mix                              Steve Walsh, Viliam Béreš - Bang

Stahuj a poslouchej zde: https://WMCZ.lnk.to/Lemmy

TH!S v těchto dnech finišují na druhém EP, které vyjde 1. 11. 2018.
TH!S budou hrát na letních open air akcích, např.: Metronome, Benátská!s Impulsem, Festival Okoř, Colours of Ostrava, apod.

Více k TH!S:
www.this.czhttp://bit.ly/2zGASaV

Fotky si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/TH!S/

PR Manager: TURNER PR, Johana Turner, www.turner.cz
Booking Manager: Gábina Pánková, booking@this.cz


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

zpět