Aktuálně

pondělí, 22. červen 2020 | 11:32

Letní finská komedie Víkend na chatě ve světové premiéře v českých kinech od 25. 6.

Plakát A1.jpg

Od čtvrtku 25. června mají návštěvníci českých kin možnost být prvními na světě, kdo uvidí finskou komedii Víkend na chatě.
Režisérka Jenni Toivoniemi do ní obsadila slavné tváře severské kinematografieEero Milonoffa známého z filmu Tina a Vore či Christiana Hillborga ze sérií Most anebo The Last Kingdom. 
Proč se rozhodli film Víkend na chatě do českých kin uvést, popisuje Jan Macola z filmové distribuce Pilot Film„Finové mají s Čechy mnoho společného: lásku k alkoholu, vášeň pro únik z města do přírody a sebeironický humor. A toho všeho je ve Víkendu na chatě tak akorát. "

Letní komedie Víkend na chatě (Games People Play) vstoupí ve světové distribuční premiéře do českých kin 25. června, ve  Finsku ji diváci uvidí až na konci léta.
Na trailer se můžete podívat zde: https://bit.ly/2UFSoWL.
Na teaser zde: https://bit.ly/306wrn7

Poslední večírek našeho mládí
Stará láska nerezaví a dávné křivdy se jen tak nehojí – rčení, jehož pravdivost stoupá s mírou vypitého alkoholu…

Roky nevázaného mládí vystřídaly nažehlené konvence střední třídy. Blížící se polokulaté narozeniny společné kamarádky Mitzi tak snadno zavdají příčinu k návštěvě chaty, kde kdysi všichni pařili jako náctiletí. Jednoduchá zápletka dává vyniknout brilantně napsaným dialogům, vrstevnatosti postav i známým písničkám, které zná každý z nás.

Víkend na chatě slovy režisérky Jenni Toivoniemi 
„V mém filmu se skupina starých přátel sejde na ostrově, aby znovu uspořádali oslavu 35. narozenin Mitzi, která má být stejně dobrá jako ta před deseti lety. Ne všichni tam ale zrovna chtějí být. To platí i o samotné oslavenkyni. Během snahy o dřívější veselost oslav začínají na povrch vyplouvat stará dramata…"
„Před mnoha lety se mnoho mých přátel z mládí rozvedlo a najednou se na večírcích znovu chovali jako by byli teenageři. Mnoho z nich se překvapivě dalo dohromady s lidmi, s nimiž tenkrát chodili nebo chtěli chodit. Odmítání stárnutí a touha po bezstarostném mládí, jenž však ve skutečnosti nikdy neexistovalo, mne fascinuje. Myslím, že všichni jsme současně několika různými verzemi sebe sama a potřebujeme nostalgii pro návraty ke svým bývalým identitám."


TURNER PR
www.turner.cz
pro PILOT FILM

zpět