Aktuálně

středa, 13. červen 2018 | 15:06

Léto ve znamení českých detektivek

INSPEKTOR PREVIT tz.jpg

Inspektor Prevít je nejnovější kriminální příběh oblíbeného jihočeského spisovatele Františka Niedla, který se proslavil zejména knihami o dobrodruhovi Pavlovi Venclovi  Útěk do pekel a Hráč a také celé řady historických románů. 
Detektivovi 17. okrsku newyorské policie Timothymu Prévitovi se lepí smůla na paty. Jeho osobní život jde od desíti k pěti, mezi kolegy není moc oblíbený a jediný důvod, proč ho jeho nadřízení ještě trpí, je to, že i přes svou svéráznost má na kontě největší procento objasněných případů na celém oddělení. Když pak jednoho dne při procházce v Central Parku vytáhne z jezera tonoucí ženu, netuší, co všechno svým hrdinským činem způsobí. Kdyby to totiž tušil, nejspíš by se v tu osudnou chvíli raději vydal opačným směrem…

Jaroslavu Kuťákovi vychází dlouho očekávaný detektivní příběh Vražda Kafkova vnuka.
Když obyčejný sběratel drobností objeví tajemství minulosti, které může mít celosvětový dosah, neví, zda sebere odvahu, aby se ujal temných příběhů sám a šel po stopách, které se zdají být nebezpečně zameteny. Slavný spisovatel Franz Kafka měl mít syna s přítelkyní své snoubenky Felice Bauerové, Grete Blochovou. Podle svědků o něho neprojevoval pražádný zájem, protože nevěřil, že je malý Martin jeho dítětem.

V oblíbené edici Původní česká detektivka, v níž již 18 rokem vycházejí kriminální příběhy výhradně českých autorů (téměř 300) vyjdou v průběhu června další dva nové tituly.
Věra FojtováPachatele dobra
Po vydatném nočním dešti najde lesník Hryc mezi stromy mrtvé tělo, částečně zasypané hlínou. Přivolaní kriminalisté dívčino tělo odkryjí a zjistí, že je pod hlínou úplně nahá. Nikdo ji nezná a jakákoli identifikace je téměř nemožná

Helena HardenováPříliš mnoho pokladů
Rodinným sídlem Ronov nad Bělou bloudí po nocích podivné stíny. V jedné místnosti archivu dokonce hořelo. Navíc se zdá, že je v ohrožení i rodinný poklad, který Berkova rodina dokázala uchránit po dlouhá staletí. Polyxeně Berkové tak nezbývá, než zmobilizovat všechny síly, aby přišla na kloub záhadě, která ohrožuje ji i celý zámek… 

Zajímavosti edice Původní česká detektivka:
V edici vyšlo za 18 let existence 280 knih výhradně českých autorů.

Nejprodávanější knihou v edici jsou Trable anglického šlechtice v Čechách Václava Erbena, tato kniha vyšla celkem ve třech vydáních.
Nejmladšímu publikujícímu autorovi bylo 18 let a nejstaršímu publikujícímu autorovi 87 let.
Pokud by se všechny svazky v edici položily vedle sebe, měřila by tato řada knih přes 6 metrů, vážila by asi 90 kg, obsahovala by skoro 60 000 stran a přes 15, 5 milionů slov. Průměrný čtenář by všechny svazky v edici četl více než 3 a půl roku.
Řada detektivních románů z edice PČD byla zfilmována (Na vlky železa, Poklad byzantského kupce, Poslední pád mistra Materny, Smrt talentovaného ševce, Bláznova smrt).
Mnoho autorů spolupracovalo na scénářích detektivních seriálů a filmů (Eva Kačírková, Václav Erben, Naďa Horáková, Miloš Smetana, Zdeněk Třešňák, Jiří Sequens, Karel Štorkán).
Původní česká detektivka je registrovaná ochranná známka, kterou vlastní nakladatelství MOBA.

Obálky červnových knižních novinek z nakladatelství MOBA si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/06_cerven/

Červnové novinky z nakladatelství MOBA:
INK – Tajemství kůže, Alice Broadway, světový bestseller
Štvanec, Michael Robotham, krimi thriller
Inspektor Prevít, František Niedl, detektivní román
Vražda Kafkova vnuka, Jaroslav Kuťák, detektivní román
RebelkaJana Pronská, středověký romantický román
Nejtemnější hodina, Virginie C. Andrewsová, román pro ženy
Pachatele dobraVěra Fojtová, edice Původní česká detektivka
Příliš mnoho pokladůHelena Hardenová, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět