Aktuálně

čtvrtek, 16. srpen 2018 | 10:39

Losers Cirque Company uvede v premiéře projekt Vzduchem během festivalu Letní Letná

Vzduchem plakat.jpg

...zjisti, co miluješ ze všeho nejvíc, chceš-li být šťastný...

Druhý tanečně – akrobatický projekt Matyáše Ramby s názvem Vzduchem bude mít světovou premiéru 23. srpna v rámci festivalu Letní Letná, režijní supervize se ujalo známé režisérské duo SKUTR. Skupina Losers Cirque Company tak naváže na předchozí společný projekt Kolaps, vloni nominovaný na prestižní cenu Divadelních novin na nejlepší inscenaci v kategorii taneční a pohybové divadlo.
Vstupenky lze pořídit v předprodeji (ZDE).

Volný jako pták 
Inscenace Vzduchem se volně inspiruje kultovním románem Racek Richarda Bacha Jonathana Livingstona. Sleduje přibližování člověka k hejnu ptáků. Jeho zápas s překonáváním zemské přitažlivosti i zápas se sebou samým. Při pohledu na společenství racků vyvstávají témata lidské osamělosti i touhy k někomu patřit. Radosti a vášně pro let. Umění rozhodnout se rychle i umět žít život nadoraz.

„Kniha ve mně rezonuje, je hodně fyzická, právě proto jsem s ní chtěl pracovat. Překonávání hranic je díky gymnastice mé dlouhodobé téma. Stejně jako v knize, se i v představení snažíme zjistit, kde jsou naše hranice, jestli stojí za to je překonávat a co nás to bude stát,“ dodává k hlavní tematické inspiraci choreograf Matyáš Ramba.

Lapíme se do sítě
Scéna pro představení Vzduchem byla původně tvořena s jednoduchým záměrem: vypnout šest metrů čtverečních velkou síť, jenž by sloužila jako trampolína, a na které se mělo představení odehrávat. Síť sice ještě neposkytuje všechny možnosti, pro než byla plánována, avšak vznikl kreativní prostor nabízející nepředstavitelné množství možností. 

Za zvuků cimbálu
Performery na scéně doprovodí živá hudba cimbálu Vladimíra Mikláše.

Losers Cirque Company – Vzduchem – Letní Letná od 23. 8. 2018, předprodej http://www.letniletna.cz/2018/program/performance/id/524#performance-list.

Fotografie a plakát v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Vzduchem%20-%20Losers%20Cirque%20Company/, při užití fotek uvádějte, prosím, vždy kredit: ©Losers Cirque Company, Vzduchem, foto Tereza Voříšková a Vítězslav Ramba.

Námět a choreografie: Matyáš Ramba

Hudba: Vladimír Mikláš
Scéna: Petr Horníček
Kostýmy: Lucie Červíková
Light design: Michael Bláha
Produkce: United Arts
Režijní supervize: SKUTR
Zvuk: Karel Mařík
Účinkují: Kristýna Stránská, Vítězslav Ramba, Tomáš Pražák, Michal Heriban, Vojtěch Glaser, Vladimír Mikláš

Projekt vznikl za podpory Magistrátu hlavního města Praha
Poděkování: Pavel Hejný, Petr Píša, Tereza Voříšková, Tomáš Martin a další
Premiéra: 23. 8. 2018 v rámci XV. Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná
Reprízy: 24. 8., 29. 8., 30. 8., 31. 8., 1. 9., 2. 9. 2018 v Letenském parku na festivalu Letní Letná

http://www.loserscirque.cz


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

zpět