Aktuálně

čtvrtek, 13. březen 2014 | 18:39

Lucie Svobodová - Nejasný předmět touhy

Lucie Svobodová - Nejasný předmět touhy

Nejasný předmět touhy je nová interaktivní instalace vizuální umělkyně Lucie Svobodové.  Výstava probíhá od 12. března v pražské Nau Gallery.

Pro Lucii Svobodovou je charakteristické spojení výtvarného umění a moderních technologií. V Nau Gallery tentokrát představuje instalaci, kterou vytvořila ve spolupráci s Institutem intermedií a katedrou počítačové grafiky a interakce na FEL ČVUT v Praze. Toto spojení jí umožnilo ojedinělou práci se zvukem, tvarem, obrazem a prostorem. Součástí instalace je krátký hraný autorský film. Na celém díle se podílela řada dalších spolupracovníků a subjektů.

 „Nejasný předmět touhy Lucie Svobodové zahrnuje design, film a technologii umožňující hru s komponováním zvuků. Ústřední objekt instalace je proveden s maximálním důrazem na eleganci a řemeslnou dokonalost. V součinu všech komponent Svobodová zachází s vazbami mezi tělem a prožitkem tělesnosti, smyslovostí a smyslností. Narazíme v nich na většinu znaků charakteristických pro autorčino celoživotní umělecké směřování: senzualismus, humor a odzbrojující hravost,“ říká o autorce a jejím díle kurátor výstavy Jiří Ptáček.

 Na otázku o smyslu díla autorka říká: „Přemýšlím o tom, proč spousta lidí touží po předmětech, které nepotřebují, namáhají se, aby je získali, a možná jim zatím uniká něco cennějšího.“

 Akademická malířka Lucie Svobodová vystudovala VŠUP v Praze, obor filmová a televizní grafika.  Své práce vystavuje skupinově i samostatně po celých Čechách a v zahraničí. V posledních letech se účastnila výstavy EXPO  v Číně (2010), festivalu Querspur Forward  v rakouském Linzi (2010), festivalu minutových videí v Národní technické knihovně v Praze (2013) a v rámci Open callu výstavy Magdaleny Jetelové v Muzeu umění v Olomouci (2013).  Její díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze, Galerii hlavního města Prahy, Galerii Klatovy – Klenová, Galerii G4 v Chebu a v soukromých sbírkách.

Interaktivní instalace Nejasný předmět touhy je k vidění v Nau Gallery od 12. března do 25. dubna 2014.

Další informace naleznete v přiložené tiskové zprávě. V příloze také naleznete fotografii uvedeného díla (foto Tomáš Staněk) a zprávu kurátora Jiřího Ptáčka.

 

Děkuji za pozornost, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

 

Hezký den,

 

Pavel Turner

 

 

Pavel J. Turner

TURNER PR

pavel@turner.cz; 420 602 346 315

www.turner.cz

 

 

zpět